Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mladé publikum I.

Krátky opis
Túlavé divadlo je známe pouličnými verziami slávnych Shakespearových tragédií, ktoré dokáže obratne prerobiť na komédie. Teraz však tvorcovia siahli prvý krát po Shakespearovej komédií a venovali ju predovšetkým mladému publiku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Drieňovské divadelné večere: NONSENS NOCI SVÄTOJÁNSKEJ

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
25.06.2021

Popis projektu
Túlavé divadlo je známe pouličnými verziami slávnych Shakespearových tragédií, ktoré dokáže obratne prerobiť na komédie. Teraz však tvorcovia siahli prvý krát po Shakespearovej komédií a venovali ju predovšetkým mladému publiku.
Herecká skupina „Prepadlo“ vedená Andonom sa ocitá v kríze. Musia zasiahnuť vyššie divadelné sféry a poslať príbeh, ktorý uzmieri dokonca samotnú prvú herečku súboru Lóru a principála, ktorých rozdelila hádka kvôli nevere. V príbehu svätojánskej noci znovu uveria na lásku a zaženú nenávisť. Vtipné situácie zámeny milencov a vyčíňanie Puka sa tu striedajú s jarmočnými výstupmi remeselníkov v aténskom lese. Všetko v poetike túlavého divadla.
V svätojánsku noc sú dovolené kúzla a mágia, ktorá môže z ľudí robiť bláznov, dať im hoci osliu hlavu, ale zároveň ich priviesť k rozumu a vášni samotného Shakespeara.
ÚČINKUJÚ:
Lucia Hurajová / Adela Mojžišová
Radovan Hudec / Jakub Ružička
Štefan Martinovič
Štefan Richtárech
Daniela Šencová / Anna Čonková
Zuzana Kyzeková
Jakub Nvota
AUTOR: Jakub Nvota
SCÉNA A KOSTÝMY: Nataša Štefunková
Hráme v exteriéri, v našom presťahovanom BOD K. na areáli ZŠ J. Kollára na Drieňovej (Ludvíka Svobodu 40) so začiatkom o 20.00 hod..
Počas podujatia je potrebné dodržiavať všetky pravidlá, stanované štátnymi orgánmi v súvislosti s pandémiou COVID - 19. Organizátor je povinný zhromažďovať kontaktné údaje účastníkov.
Podujatie sa koná v obmedzenej kapacite.
Za podporu ďakujeme ZŠ J. Kollára.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
Mesto Banská Štiavnica

Celkový rozpočet:
6 650,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €