Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portály FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

.divadlo

Div sa svete divadlu!

Miesto a termín konania: Budča, Slovenská republika / 19.04.2021 - 31.05.2021

Divadlo Thalia Teatro sa vo svojej činnosti venuje umeleckej tvorbe pre deti a mládež a rozvíja už niekoľko rokov aj vzdelávacie aktivity pre tieto cieľové skupiny. V rámci projektu Div sa svete divadlu! Thalia Teatro organizuje divadelné a autorské dielne pre žiakov základných škôl so zameraním na vytvorenie elektronickej knihy a divadle a divákoch. Cieľom organizátorov je viesť deti k uvažovaniu o divadle, publiku, etikete v divadle a hodnotách divadelnej tvorby.

viac o projekte


Mladé múzy

Miesto a termín konania: Budča, Slovenská republika / 14.04.2021

Divadlo Thalia Teatro už od roku 2012 pravidelne vykonáva svoju činnosť doma i v zahraničí. Pod hlavičkou Mladé múzy sa uskutočňujú celoročné aktivity divadla v sezóne 2020/2021. Mladé múzy sa najviac “priatelia” s deťmi, mládežou a mladými umelcami. Divadlo oslovuje detské publikum, pracuje s mladými ľuďmi a dáva príležitosti mladým profesionálnym umelcom. Vo svojej činnosti sa zameriava aj na všetkých, ktorí pracujú s deťmi a mládežou.

viac o projekte


Mladé múzy

Miesto a termín konania: Budča, Slovenská republika / 13.04.2021

Divadlo Thalia Teatro už od roku 2012 pravidelne vykonáva svoju činnosť doma i v zahraničí. Pod hlavičkou Mladé múzy sa uskutočňujú celoročné aktivity divadla v sezóne 2020/2021. Mladé múzy sa najviac “priatelia” s deťmi, mládežou a mladými umelcami. Divadlo oslovuje detské publikum, pracuje s mladými ľuďmi a dáva príležitosti mladým profesionálnym umelcom. Vo svojej činnosti sa zameriava aj na všetkých, ktorí pracujú s deťmi a mládežou.

viac o projekte


Mladé múzy

Miesto a termín konania: Budča, Slovenská republika / 30.03.2021

Divadlo Thalia Teatro už od roku 2012 pravidelne vykonáva svoju činnosť doma i v zahraničí. Divadlo oslovuje detské publikum, pracuje s mladými ľuďmi a dáva príležitosti mladým profesionálnym umelcom. Pod hlavičkou Mladé múzy sa uskutočňujú celoročné aktivity divadla v sezóne 2020-21. Mladé múzy sa najviac “priatelia” s deťmi, mládežou, mladými umelcami a všetkými, ktorí pracujú s deťmi a mládežou v kultúrnom sektore a výchovno-vzdelávacej sfére.

viac o projekte


LUCIUS ANNAEUS SENECA: MEDEIA

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 15.03.2021 - 15.04.2021

Réžijno - dramaturgická koncepcia

viac o projekte


Mladé múzy

Miesto a termín konania: Budča, Slovenská republika / 29.01.2021

Divadlo Thalia Teatro už od roku 2012 pravidelne vykonáva svoju činnosť doma i v zahraničí. Pod hlavičkou Mladé múzy sa uskutočňujú celoročné aktivity divadla pre sezónu 2020-21. Mladé múzy sa najviac “priatelia” s deťmi, mládežou a mladými umelcami. Divadlo oslovuje detské publikum, pracuje s mladými ľuďmi a dáva príležitosti mladým profesionálnym umelcom.

viac o projekte


Spravodajsko-publicistická a hodnotová reflexia opery, operety, klasickej hudby a baletu v internetovom časopise Opera Slovakia

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 01.01.2021 - 31.12.2021

Hlavným cieľom Opera Slovakia, o. z., je podpora šírenia slovenskej opernej kultúry na Slovensku a v zahraničí s presahom do iných žánrov klasickej hudby. Prostredníctvom renomovaných autorov internetového časopisu www.operaslovakia.sk mapuje a dokumentuje jednotlivé operné, baletné a koncertné sezóny na Slovensku a venuje sa aj významným udalostiam v zahraničí. Úspechom pôsobenia časopisu je nielen erudovanie cieľovej skupiny milovníkov umenia, ale aj etablovanie nových autorov do praxe.

viac o projekte


Reprízy predstavení a aktivity združenia KunstPlay

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 14.12.2020

Repríza predstavenia Winterreise / Zimná cesta v Štúdiu 12 14. 12. 2020 / 20:00

viac o projekte


Reprízy divadla NUDE

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 16.11.2020 - 22.11.2020

Autorská inscenácia o intímnych detailoch materstva, o nezvyčajnej kráse a skrytých pochybnostiach. O tom, aké vie byť materstvo mätúce a osamocujúce. O deťoch, ich otcoch, o rodičoch a rodičoch rodičov. Kde je hranica ženy, ktorá je matkou? Prečo je materstvo také zložité, keď trvá od počiatku? Bolo to tak vždy, alebo teraz len príliš veľa premýšľame? Štyri matky a ich izby. Bytové divadlo.

viac o projekte


TVARY A TVÁRE

Miesto a termín konania: Prešov, Slovenská republika / 16.11.2020 - 18.11.2020

Podujatie je určené prioritne profesionálnym hercom, absolventom umeleckých odborov, ktorí majú záujem venovať téme divadla pre deti sústredenú pozornosť. Cieľom je rozvíjať základné aspekty problematiky, vymedziť jej špecifiká a otvoriť možnosti pre kreatívne riešenia.

viac o projekte


Reprízy divadla NUDE

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 09.11.2020 - 15.11.2020

“Hocikto môže robiť to, čo robím ja. Prečo by som mal byť originálny? Prečo by som nemohol byť neoriginálny? Je to jednoducho tak, že mám rád obyčajné veci. Keď ich maľujem, nesnažím sa ich zobraziť neobyčajne. Ja sa snažím namaľovať ich obyčajne obyčajné.” Andy Warhol Do svojho ateliéru otvoril dvere všetkým. Jeho ateliér “Factory” bol miestom, kde mohol každý byť videný taký, aký je. Stelesnenie demokratickej vízie sveta, ktorá je dostupná aj dnes. Na sociálnych sieťach. Venujeme svoju poz

viac o projekte


Mladé múzy

Miesto a termín konania: Budča, Slovenská republika / 06.11.2020

Pod hlavičkou projektu "Mladé múzy" sa divadlo Thalia Teatro zameriava na deti, mládež a mladých umelcov. Divadlo pripravuje viacero aktivít, aby predstavilo deťom a mladým proces fungovania divadla ako fenoménu na Slovensku. Divadlo chce oslovovať detské publikum, pracovať s mládežou a dávať príležitosti mladým profesionálnym umelcom. Za cieľ si kladie spoluprácu s kultúrnymi, vzdelávacími a osvetovými ustanovizňami.

viac o projekte


Mladé múzy

Miesto a termín konania: Budča, Slovenská republika / 30.10.2020

Divadlo Thalia Teatro sa v sezóne 2020/2021 zameriava na deti, mládež a mladých umelcov, ale aj na všetkých, ktorí majú blízko mladým generáciám. Svoje aktivity podporené z verejných zdrojov hlavným partnerom -Fondom na podporu umenia - uvádza pod hlavičkou Mladé múzy.

viac o projekte


Divadlo NUDE v zahraničí

Miesto a termín konania: Česká republika / 25.09.2020 - 31.12.2020

Prezentácia Divadla NUDE v zahraničí

viac o projekte


VIOLA 2020

Miesto a termín konania: Prešov, Slovenská republika / 20.09.2020

Cieľom je kreovať celoročnú činnosť centra, ktoré realizuje primárne vlastné autorské programy umeleckého, kultúrneho a vzdelávacieho charakteru a zároveň vytvára platformu pre prezentáciu domácej a zahraničnej umeleckej scény.

viac o projekte


Divadlo NUDE v zahraničí

Miesto a termín konania: Poľsko / 05.09.2020 - 31.12.2020

Prezentácia Divadla NUDE v zahraničí.

viac o projekte


Kultúrne klbko II.

Miesto a termín konania: Belá-Dulice, Slovenská republika / 04.09.2020 - 05.09.2020

Zámerom projektu Dielňa pouličného divadla (ďalej DPD) je metodicky a prezentačne podporiť mladú generáciu amatérskych divadelníkov v regióne, a zároveň ju zapojiť do miestneho divadelného diania. Projekt tento raz prenesie divadlo z interiéru do ulíc obce. Účastníci dielne postupne vytvoria sériu živých pozvánok (naživo odohraných na ulici) pre každoročne prebiehajúce Turčianske divadelné dni.

viac o projekte


VIRVAR - Dni bábkového divadla a hier pre rodiny

Miesto a termín konania: Košice, Slovenská republika / 03.09.2020 - 06.09.2020

9. ročník medzinárodného bábkarského festivalu VIRVAR - Dni bábkového divadla a hier pre rodiny. Festival predstaví slovenské a zahraničné profesionálne bábkové divadlá a pestrý sprievodný program pre celú rodinu.

viac o projekte


Trnavská bábkarská šnóra

Miesto a termín konania: Trnava, Slovenská republika / 02.09.2020 - 30.09.2020

Trnavská bábkarská šnóra - súčasťou podujatia je výstava tradičných drevených marionet Jany Pilátovej, ktorá bude sprístupnená v priestoroch Trnavského osvetového strediska v Trnave.

viac o projekte


Divadlo pre deti – východiská, podoby, perspektívy /2. ročník/

Miesto a termín konania: Prešov, Slovenská republika / 27.08.2020 - 28.08.2020

Zámerom projektu je uskutočniť druhý ročník medzinárodnej konferencie v oblasti divadelného umenia s prednáškovými a seminárnymi vstupmi, ktorej súčasťou bude séria odborných vzdelávacích aktivít – workshopov. Cieľom je pokračovať v odbornom diskurze na tému, ktorá je z hľadiska vývoja súčasnej spoločnosti veľmi dôležitá a iniciovať ďalšie vzdelávanie.

viac o projekte


Rozprávkové pódium 2020

Miesto a termín konania: Lučenec, Slovenská republika / 22.08.2020 - 23.08.2020

Rozprávkové pódium 2020 - dvojdňové podujatie, vystúpenia a divadelné predstavenia pre najmenších v meste Lučenec.

viac o projekte


Teatro Tatro - 30 rokov

Miesto a termín konania: Banská Bystrica, Slovenská republika / 19.08.2020

Klasická rozprávka v neklasickom spracovaní.

viac o projekte


Aktivity nezávislého zoskupenia Odivo v prvom polroku 2020

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 16.08.2020

Rozprávka so živou hudbou o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou.

viac o projekte


Teatro Tatro - 30 rokov

Miesto a termín konania: Kremnica, Slovenská republika / 15.08.2020

Klasická rozprávka v neklasickom spracovaní.

viac o projekte


Poznanie ukryté v knihe

Miesto a termín konania: Galanta, Slovenská republika / 31.07.2020

Pozvánka na divadielko pre deti - Pipi dlhá pančucha

viac o projekte


Teatro Tatro - 30 rokov

Miesto a termín konania: Cabaj-Čápor, Slovenská republika / 30.07.2020

Kultové predstavenie na motívy románu Michaila Bulgakova.

viac o projekte


Aktivity nezávislého zoskupenia Odivo 2020/21

Miesto a termín konania: Banská Bystrica, Slovenská republika / 26.07.2020

Rozprávka so živou hudbou o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou.

viac o projekte


Kultúrno-komunitné centrum ŠUM 2020

Miesto a termín konania: Trebišov, Slovenská republika / 25.07.2020

Bábkové predstavenie na motívy knihy Kataríny Macurovej.

viac o projekte


Trnavská bábkarská šnóra

Miesto a termín konania: Trnava, Slovenská republika / 24.07.2020 - 26.07.2020

Trnavský samosprávny kraj, Trnavské osvetové stredisko spolu s bábkovým divadlo Animare Silva z Dolných Orešian sa dohodli, že oslávia Rok slovenského divadla podujatím pre deti. Podujatie sme nazvali Trnavská bábkarská šnóra. Rozdelili sme ho do dvoch termínov a častí. Prvá časť bude festivalová produkcia bábkových divadiel 24. – 26. júla 2020. Počas troch júlových dní ponúkneme detskému divákovi šesť predstavení prostredníctvom oživených drevených marionet v rozprávkach.

viac o projekte


Aktivity nezávislého zoskupenia Odivo v prvom polroku 2020

Miesto a termín konania: Nitra, Slovenská republika / 19.07.2020

Rozprávka so živou hudbou o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou.

viac o projekte


Outside the box (J.G. Mendel) /pracovný názov/

Miesto a termín konania: Česká republika / 16.07.2020 - 17.07.2020

Česká premiéra. Scénické dílo dvojice autorů Andreje Kalinky a Milana Kozánka, členů slovenského uměleckého uskupení Med a prach/Honey and dust, je inspirováno badatelským a osobním odkazem opata Gregora Johanna Mendela, zakladatele oboru genetiky a objevitele základních zákonů dědičnosti.

viac o projekte


Aktivity Divadla FÍ 2020

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 04.07.2020

Bábková inscenácia pre batoľatá, v ktorej najmenší objavia dobrodružstvá podmorského sveta.

viac o projekte


TVARY A TVÁRE

Miesto a termín konania: Prešov, Slovenská republika / 02.07.2020 - 04.07.2020

Zámerom projektu je uskutočniť tretí ročník 3-dňového vzdelávacieho podujatia v oblasti divadla - workshop so seminárnymi, diskusnými a prezentačnými vstupmi, ktorý bude venovaný problematike divadla pre deti. Lektormi sú profesionáli z oblasti divadelnej a umeleckej tvorby. Podujatie je určené prioritne profesionálnym hercom, absolventom umeleckých odborov. Hlavnou projektovou aktivitou je vzdelávacie podujatie, intenzívny 3 - dňový vzdelávací workshop.

viac o projekte


Tvorba a naštudovanie divadelnej inscenácie Pohľad z mosta

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 01.07.2020 - 30.06.2021

,,Divadlo je pre mňa v prvom rade prostriedkom na vyjadrenie vášne." Arthur Miller

viac o projekte


Reprízy divadla NUDE

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 30.06.2020 - 31.12.2020

Reprízy Divadla NUDE na Slovensku.

viac o projekte


Aktivity Divadla FÍ 2020

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 29.06.2020

Bábková inscenácia pre batoľatá, v ktorej najmenší objavia dobrodružstvá podmorského sveta.

viac o projekte


Reprízy divadla NUDE

Miesto a termín konania: Žilina, Slovenská republika / 27.06.2020 - 31.12.2020

Reprízy Divadla NUDE na Slovensku.

viac o projekte


Aktivity Divadla FÍ 2020

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 27.06.2020 - 28.06.2020

Bábková inscenácia pre batoľatá, v ktorej najmenší objavia dobrodružstvá podmorského sveta.

viac o projekte


Reprízy Divadla NUDE

Miesto a termín konania: Bratislava, Slovenská republika / 26.06.2020 - 31.12.2020

Reprízy Divadla NUDE na Slovensku v roku 2020.

viac o projekte


DIVADLO+ ŠKOLA = 2020

Miesto a termín konania: Banská Bystrica, Slovenská republika / 26.06.2020

Divadelno-edukačný projekt OZ Rázcestie, Bábkového divadla na Rázcestí a 4 základných škôl v Banskej Bystrici a Hriňovej. Projekt nadväzuje na úspešné spolupráce BDNR a OZ Rázcestie so ZŠ, ktoré kontinuálne rozvíja 3 desiatky rokov. Projekt sleduje úzky kontakt žiakov a žiačok s umením, vyzdvihuje pozitívne ľudské hodnoty cez estetické vplyvy, rozvíja tvorivý potenciál dieťaťa . Jeho súčasťou sú divadelné, paradivadelné a spoločenské aktivity organizované v škole a v divadle.

viac o projekte