Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ATELIER XIII - program na rok 2021

Krátky opis
V piatok 25. 6. 2021 od 19:00 do 22:00 vás radi privítame na otvorení výstavy diel Pauly Malinowskej a Evy Takácsovej s názvom Garden Dialogues.
Fotogaléria
Názov podujatia
Eva Takácsová & Paula Malinowska ★ Garden Dialogues

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
25.06.2021 - 17.09.2021

Popis projektu

EXHIBITORS ~ PAULA MALINOWSKA & EVA TAKÁCSOVÁ
EXHIBITION ~ Garden Dialogues
CURATOR OF THE EXHIBITION ~Luboš Kotlár

Výstava Garden Dialogues je nepriamym dialógom autoriek prostredníctvom tematickej príbuznosti predmetov ich záujmu: konceptu človeka-hyperpredátora, ekologickej krízy, kritiky kapitalizmu a z nich prameniacej nostalgie, naliehavosti či dezilúzie. Práce oboch autoriek majú jasný aktivistický charakter - kým Eva Takácsová performuje úkony vedúce k pomyselnej zmene súčasného klimatického smerovania na individuálnej úrovni, Paula Malinowska zhmotňuje dystopické predstavy zásadne ovplyvňujúce podobu sveta, v akej ho dnes poznáme.

Názov prímateľa
DASH MEDIA, s.r.o.

Celkový rozpočet:
20 410,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €