Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada

Krátky opis
Osmijankova literárna záhrada rozkvitla do krásy! V týchto dňoch vyhodnotila odborná porota súťažné práce 17. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada. Hlavným sloganom tohto ročníka bolo: Osmijanko hľadá čítajúce školy a čítajúce rodiny!
Fotogaléria
Názov podujatia
VYhlásenie výsledkov celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
15.06.2020 - 15.06.2021

Popis projektu

Do súťaže sa zapojilo takmer 300 školských kolektívov zo všetkých regiónov Slovenska, a tak hodnotenie bolo veľmi náročné. Obdobie zatvorených škôl jednoznačne ukázalo, že mnoho pedagógov a rodičov ocenilo tvorivý charakter súťaže a množstvo motivačných hier, ktoré súťaž ponúka naplno využili so svojimi žiakmi a deťmi. Opätovne sa potvrdil aj rozšírený kontext súťaže v rámci edukácie – súťaž zasiahla medzipredmetové vzťahy a blokové vyučovanie. Kreativitu neprekazilo ani dištančné vzdelávanie, ale online kanály sa stali prehliadkou fantastických nápadov! Počas súťaženia v školách a knižniciach sme organizovali aj online literárne lekcie podporené čítačkami s hercami a tvorivými výtvarnými dielňami s výtvarníčkou.

Ďakujeme všetkým pedagógom, knihovníkom a rodičom, ktorí doviedli svoje deti do Osmijankovej literárnej záhrady a zasiali semienka svojho čitateľstva. 

Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
20 200,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €