Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

100 rokov slovenského divadla v Rimavskej Sobote - festival ochotníckeho divadla

Krátky opis
Festival ochotníckeho divadla organizujeme pri príležitosti osláv storočnice od uvedenia prvej inscenácie v slovenskom jazyku v Rimavskej Sobote. Súčasťou bude 11 divadelných predstavení ochotníckych súborov v meste od detí až po dospelých. Vyvrcholením bude uvedenie divadelnej inscenácie podľa pôvodnej hry Nežné príbuzenstvo, ktorej text i jazyk je prepísaný a aktualizovaný pre súčasného diváka, ako aj krst knihy o histórii ochotníckeho divadla v meste Rimavská Sobota a v regióne.
Fotogaléria
Názov podujatia
100 rokov slovenského ochotníckeho divadla v Rimavskej Sobote - divadelný festival

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
09.06.2021 - 10.09.2021

Popis projektu
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota

Celkový rozpočet:
3 650,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €