Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy divadla SpozaVoza

Krátky opis
Bábková inscenácia o veľkom putovaní malej veľryby za domovom. Predstavenie vzniklo na motívy knihy Gerda – Príbeh veľryby, ktorú napísal spisovateľ a ilustrátor Adrián Macho.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tajomstvo oceánu (predstavenie+workshop)

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
25.06.2021

Popis projektu

Bábková inscenácia o veľkom putovaní malej veľryby za domovom. Predstavenie vzniklo na motívy knihy Gerda – Príbeh veľryby, ktorú napísal spisovateľ a ilustrátor Adrián Macho.

Príbeh je o malej veľrybe, ktorá sa jedného dňa ocitne sama. Vydá sa na dobrodružnú cestu naprieč oceánom počas ktorej získa mnoho zážitkov a priateľstiev. V inscenácii hrajú dvaja herci na rôznych hudobných nástrojoch, ktoré dotvárajú podmorskú atmosféru. Predstavenie odkrýva aj enviro tému a snaží sa už v detskom veku prebudiť záujem o triedenie odpadu a čistotu okolo seba.


Réžia, hudba, scenár: Miro Mihálek

Scéna a bábky: Miriam Horňáková

Hrajú: Barbora Šoganová a Miro Mihálek


Lektorka workshopu: Viktória Csányiová


K predstaveniu je vytvorený umelecko-vedný workshop v trvaní 60 minút. 

dĺžka predstavenia: 50 min.


Predstavenie sa uskutoční v priestoroch MŠ Pramienok v Petržalke.


Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a MČ Bratislava-Staré mesto.
Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.


Názov prímateľa
SpozaVoza

Celkový rozpočet:
5 530,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €