Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2021

Krátky opis
Wave~centum nezávislej kultúry v Prešove pokračujé vo svojom novom hudobnom projekte HOMETOWN. Formát o hudbe, ktorá formuje lokálnu scénu, ktorá sa v meste tvorí, počúva, organizuje...V ôsmom vydani privítame slovenskú štvorčlennú kapela White Place, pôvodom z Prešova, ktorej ústrednou postavou je skladateľ a spevák Daniel Jenčo.
Fotogaléria
Názov podujatia
HOMETOWN: WHITE PLACE

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
18.06.2021

Popis projektu


Wave~centum nezávislej kultúry v Prešove pokračujé vo svojom novom hudobnom projekte HOMETOWN. Formát o hudbe, ktorá formuje lokálnu scénu, ktorá sa v meste tvorí, počúva, organizuje...


V ôsmom vydani privítame slovenskú štvorčlennú kapela White Place, pôvodom z Prešova, ktorej ústrednou postavou je skladateľ a spevák Daniel Jenčo.


Po hudobnej stránke zakladá na prepracovaných aranžmánoch pozostávajúcich z rozličných rockových a experimentálnych prvkov, v čom sa odrážajú skúsenosti členov, z ktorých každý má za sebou hudobné pozadie. Na basu hrá Stanislav Čorej, na syntetizátorové nástroje, drum-mašiny a gitaru Mário Jenčo a na bicie nástroje Lukáš Fabian.


Kapela debutovala 25. augusta 2019 albumom s názvom Room a singlom „Breathe“, po troch rokoch skúšania a experimentovania s nahrávacími postupmi.


Perkusívne ódy, komponované spevy, spirituálne vokálne doprovody, elektronická rytmika aj metronomické bubenícke party. Štyria hudobníci a omnoho viac nástrojov. Psychologická hypnóza Junga a Freuda prepletená vrstvami klavírnych tém a gitarových vyhrávok.Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
57 500,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €