Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Lectures by Fotogram

Krátky opis
Pozývame vás na prednášku Doc. PhDr. Elišky Čabalovej, ktorá sa uskutoční v sobotu, 26. júna v Kabinete pomalosti (v Novej Cvernovke) o 15:00 hod. Prednáška bude venovaná typológii knižnej väzby od staroveku až po súčasnosť. Okrem toho Eliška predstaví ateliér, ktorý vedie na Ostravskej univerzite, ale aj svoju voľnú tvorbu, ktorá zahŕňa niekoľko rôznych výtvarných odborov: väzby knižných bibliofilií, autorské knihy, textil, grafiku, kaligrafiu či obalový design. Vstup na prednášku je zdarma.
Fotogaléria
Názov podujatia
Eliška Čabalová • KNIŽNÁ VÄZBA

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
26.06.2021

Popis projektu

Prednáška je určená pre širokú verejnosť a bude venovaná typológii knižnej väzby, tvorbe autorských kníh, bibliofílii, voľnej a úžitkovej grafike a kaligrafii. Súčasťou prednášky budú tiež ukážky najobľúbenejších knižných foriem, ktoré sa dnes používajú v polygrafickom priemysle. Podujatie sa uskutoční počas bratislavského knižného festivalu (BRaK) v priestoroch Novej Cvernovky. 


Doc. PhDr. Eliška Čabalová (*7. června 1955, Vsetín) vedie Ateliér knižného dizajnu na Fakulte umenia Ostravskej univerzity. Jej tvorba zahŕňa niekoľko rôznych výtvarných odborov: popri viazaní knižných bibliofilií či vytváraní autorských kníh sa venovala aj textilu, pôsobí v oblasti voľnej grafiky, kaligrafie a obalového designu. Práce Elišky Čabalovej sú zastúpené v zbierkach Museum für Kunst und Gewerbe (Hamburg, Nemecko), Moravskej galerii v Brne, Národného muzea v Prahe, Muzea knihy v Lokti nad Ohří, Památníku národního písemnictví v Prahe, Jihočeského muzea v Českých Budejoviciach, súkromných zbierkach v Českej republike, vo Francúzsku a v USA.

Názov prímateľa
Fotogram

Celkový rozpočet:
3 215,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €