Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Časopis FRAKTÁL (2021)

Krátky opis
Vyšlo 2. číslo časopisu FRAKTÁL
Fotogaléria
Názov podujatia
Časopis FRAKTÁL, 4. roč. (2021), č. 2

Miesto konania / kraj
Závod / Malacky

Termín konania
01.04.2021 - 30.06.2021

Popis projektu

Číslo 2 sme vo FRAKTÁLI venovali literatúre v médiách a v spoločnosti - nielen, ale aj v čase koronakrízy. Prinášame články o zmenách v jazyku, pláne obnovy vo vzťahu ku kultúre a literatúre, o divadelných prepadoch, o potrebe komunikovať zmysluplne. Pozreli sme sa sebakriticky i provokatívne aj na seba - reč je o spisovateľoch na Slovensku (S. Lavrík, M. Masaryk). Pokračujeme tiež v preskúmavaní dnešnej situácie na akademickej pôde (I. Komanická, M. Makara), štúdiu o faktických "deficitoch" nadrealistov napísal D. Teplan. V cykle MAJÚ ČO POVEDAŤ Robo Šedivý tentoraz vyspovedal šéfredaktorku časopisu FRAKTÁL S. Chrobákovú Repar.  Básne (napr. M. Milčák, S. Kaščáková), poviedky (napr. M. Hlušíková, I. Čičmanec), preklady z poľštiny, španielčiny a taliančiny, anketa o tom, ako poéziu "písať nemožno", keď korona zúri (napr. M. Ferenčuhová) aj keď nezúri (M. Habaj). Pobudnite s nami, dozviete sa viac!Názov prímateľa
Fraktál, o.z.

Celkový rozpočet:
32 450,00 €

Výška podpory:
30 000,00 €