Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

CINEAMA 2021 - XXV. ročník krajskej súťaže amatérskej filmovej tvorby

Krátky opis
Krajská súťaž je postupovou súťažou na celoslovenskú súťaž CINEAMA, ktorú organizuje Národné osvetové centrum v Bratislave. Súčasťou podujatia je rozborový seminár a individuálne konzultácie autorov s odbornými lektormi. Podujatie umožňuje prezentáciu amatérskej filmovej tvorby v Trnavskom kraji a umožňuje divákom porovnať filmy rôznych žánrov. Naši autori sa pravidelne zúčastňujú súťaží CINEAMA.
Fotogaléria
Názov podujatia
CINEAMA 2021

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
01.02.2021 - 30.09.2021

Popis projektu

Zámerom a cieľom projektu je verejne prezentovať amatérsku filmovú tvorbu v Trnavskom kraji a umožniť tvorcom a divákom porovnať filmy rôznych žánrov. Krajská súťaž je postupovou súťažou na celoslovenskú súťaž CINEAMA. Súčasťou podujatia je rozborový seminár a individuálne konzultácie autorov s odbornými lektormi. Získali sme rôzne ceny: hlavnú cenu CINEAMY a hlavnú cenu Tatranského kamzíka za film Jarné prebúdzania – autorov Rasťa a Romana Dobrovodských, 1.miesto za film – 1181 – autorka Lenka Tomanová, 1. miesto za film – Pán karpatského lesa – autorov Rasťa a Romana Dobrovodských. Filmy autorov Petra Pčolku „Svetoznáme výšivky z Cífera“ a Ota Haffnera „Femme fatale“ reprezentovali Slovensko na medzinárodnom filmovom festivale UNICA vo Fieberbrunne v Rakúsku. Film Ota Haffnera „Femme fatale“ získal cenu medzinárodnej poroty. V rámci vzdelávacích podujatí organizujeme rôzne filmárske workshopy, exkurzie do audio-vizuálnych médií, stredných a vysokých umeleckých škôl s odbormi so zameraním na filmovú tvorbu, do štúdií zameraných na tvorbu reklám a filmových šotov.

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
4 110,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €