Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kino Nostalgia

Krátky opis
Filmový seminár spojený s mini prehliadkou filmov Dušana Hanáka, jedného z najvýraznejších a najvýznamnejších slovenských filmárov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tiché radosti Dušana Hanáka

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
29.06.2021 - 30.06.2021

Popis projektu

Filmový seminár spojený s mini prehliadkou filmov DUŠANA HANÁKA, jedného z najvýraznejších a najvýznamnejších slovenských filmárov.

Čestným hosťom seminára bude pán DUŠAN HANÁK, ktorý sa zúčastní besedy s divákmi, autogramiády a uvedie film RUŽOVÉ SNY.

Ďalším hosťom bude multiinštrumentalistka, skladateľka, speváčka a herečka IVA BITTOVÁ (hlavná postava filmu Ružové sny), ktorá na záver seminára odohrá netradičný akustický koncert.

Celým seminárom bude sprevádzať profesor PETER MICHALOVIČ.

PROGRAM:
29.6.2021 – Kino Mier

16:30 h – 20:00 h
Prezentácia a PREDAJ KNÍH s filmovou tematikou, predaj filmových DVD.

16:30 h – 16:35 h
Privítanie divákov a hostí, zahájenie seminára.

16:35 h – 17:30 h
Projekcia dokumentárneho filmu ZLATÁ ŠEDESÁTÁ – DUŠAN HANÁK.

17:45 h – 19:00 h
Projekcia filmu OBRAZY STARÉHO SVETA s lektorským úvodom profesora PETRA MICHALOVIČA.
Sugestívny obraz dedinského sveta, inšpirovaný fotografiami Martina Martinčeka. Priblíženie autentických, ťažkých, osudom skúšaných a napriek tomu krásnych ľudských životov. Podmanivé portréty starých ľudí, ktorých čas plynie v spojitosti s prírodou, bez ohľadu na okolitú civilizáciu.

30.6.2021 – Kino Mier

16:00 h – 18:30 h
Prezentácia a PREDAJ KNÍH s filmovou tematikou, predaj filmových DVD.

16:00 h – 16:50 h
Projekcia série raných dokumentárnych filmov Dušana Hanáka UČENIE, ARTISTI a PRIŠIEL K NÁM OLD SHATTERHAND.

17:00 h – 18:15 h
Beseda s DUŠANOM HANÁKOM spojená s autogramiádou. Moderuje profesor PETER MICHALOVIČ.

18:30 h – 20:00 h
Projekcia filmu RUŽOVÉ SNY s lektorským úvodom profesora PETRA MICHALOVIČA.
Túžba po láske, šťastí, pochopení (aj keď často nenaplniteľná), ako spoločný menovateľ všetkých ľudí bez rozdielu farby pleti a národnosti. Poetická tragikomédia o vzťahu poštára Jakuba a Jolanky z neďalekej rómskej osady. Film, ktorý prežiaril normalizačnú šeď, prinavracal vieru v zmysel ľudského citu a naučil svojich divákov, že „každý deň sa treba narodiť“.

20:30 h
Koncert IVY BITTOVEJ.
Sólový akustický koncert jednej z najosobitejších a najuznávanejších českých hudobníčok, ktorá dnes na svetovej hudobnej scéne patrí medzi najžiadanejších hudobníkov alternatívnej scény.

Názov prímateľa
Mesto Nové Zámky

Celkový rozpočet:
390 707,00 €

Výška podpory:
300 000,00 €