Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12,

Krátky opis
Predstavenie: Not take prayer Námet: Bora Debnárová Koncept/ choreografia/ tanec: Jindřiška Křivánková, Bora Debnárová Zvuk/spev/ hudba: RRRR+A Výtvarník kostýmu: Andrijana Trpković Poďakovanie: Karlos Šimek, Studio Citadela, Kornélia Šramková
Fotogaléria
Názov podujatia
Predstavenie

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
29.06.2021

Popis projektu
Predstavenie: Not take prayer
Československé divadelné zoskupenie, ktoré skúmame fyzikalitu tela v modlitbe, vychádza z fyziologicky aspektov tela v kultúre.
Projekt Not take prayer hľadá spôsob vytvorenia určitej nálady pre vyjadrenie modlitby telom na fyzickej, mentálnej tak duchovnej úrovni. Skúma možnosti zachovať si aktívny vzťah so sebou, byť prítomná/ý duchom a pozorná/ý v kontaktu s okolím.

Námet: Bora Debnárová
Koncept/ choreografia/ tanec: Jindřiška Křivánková, Bora Debnárová
Zvuk/spev/ hudba: RRRR+A
Výtvarník kostýmu: Andrijana Trpković
Poďakovanie: Karlos Šimek, Studio Citadela, Kornélia Šramková
V deň predstavenia prebehne aj hybový workshop určený pre verejnosť v čase 10.00-12:00
Cez techniku dychu s názvom Alchemy of Breath skúma telesný stav modlitby, vlastní intímny pohybový a emocionálny prejav totálneho bytia v prítomnosti.
Forma predstavenia odkazuje k princípom modlitby odlišných náboženstiev, spirituálnych filozofií a tradícií, ktoré poskytuje priestor hľadania k vlastnej komunikácie s rozpínacím vedomím.
Termín workshopu:
29.jún 10:00- 12:00
V prípade záujmu, prosíme vás, píšte na info@nastupiste.sk

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
52 780,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €