Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Žofia - DaMDS EVA

Krátky opis
Divadelné predstavenie z dielne Detského a mládežníckeho divadelného súboru EVA, ktorý pracuje pri Dome kultúry v Čadci. Hra je inšpirovaná Žofiou Bosniakovou z Tepličky nad Váhom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Žofia

Miesto konania / kraj
Čadca / Čadca

Termín konania
24.06.2021

Popis projektu

Projekt je zameraný na podporu autorskej tvorby v podaní Detského a mládežníckeho divadelného súboru EVA v divadelnom
predstavení - Žofia. Projektovou aktivitou je divadelná hra spracovaná podľa životných osudov Žofie Bosniakovej a jej posolstvo dnešnej dobe v réžii Evy Matysovej. Cieľom hry je otvoriť otázku konania dobra, pomoci chudobným , chorým a novodobého dobrovoľníctva. Schopnosť nezištne pomáhať má každý z nás v sebe, len je veľmi dôležité, kto, alebo čo naň vplýva a je otázkou charakteru osobnosti, ako sa vysporiadá s prípadným zlyhaním, či schopnosťou zmeniť postoj, ak je nesprávny. Prínos projektu predstavuje originálne stvárnenie spomínanej témy a transformovanie smerom k divákovi, prostredníctvom historickej osobnosti z našich dejín a mladých divadelníkov, ktorí sa podieľali na úprave divadelných textov. Cieľové skupiny sú diváci od 13 rokov až po dospelých.

Názov prímateľa
Dom kultúry v Čadci

Celkový rozpočet:
5 350,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €