Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Spiš

Krátky opis
Výstava slovenského dokumentárneho fotografa Alana Hyžu je zameraná na krajinu a človeka Spiša. Výstavná kolekcia bola vytvorená v rámci projektu Spiš, ktorý z verejných zdrojov formou štipendia podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Alan Hyža: Spiš – tiene a ozveny

Miesto konania / kraj
Spišská Nová Ves / Spišská Nová Ves

Termín konania
16.06.2021 - 31.10.2021

Popis projektu

Galéria umelcov Spiša je kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, jej sídlom je Spišská Nová Ves. Pre pandémiu niekoľkokrát odkladaná prezentácia výstavnej kolekcie Alana Hyžu vytvorenej v rámci projektu Spiš, ktorý z verejných zdrojov formou štipendia podporil Fond na podporu umenia, bude otvorená slávnostnou vernisážou v stredu 16. júna 2021 o 17.00 hod. V atraktívnych historických priestoroch galérie ju návštevníci môžu uvidieť až do 31. októbra tohto roka. Ako do pozvánky napísala kurátorka a riaditeľka Galérie umelcov Spiša Mgr. Lucia Benická, „...Hyža prináša nový rozmer dokumentu v kombinácii s výtvarným videním a nadčasovým obsahovým umeleckým posolstvom“.

Názov prímateľa
Allan Hyža

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
4 770,00 €