Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

EPOCHÉ

Krátky opis
FESTIVAL FILOZOFIE A MYSLENIA
Fotogaléria
Názov podujatia
EPOCHÉ

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
17.06.2021 - 19.06.2021

Popis projektu

UNIVERZITA BEZ INDEXU, rešpektujúca vážnosť a význam filozofie, avšak zároveň hľadajúca prieniky do verejného priestoru, do laického prostredia a do spoločenského dialógu.

INTERDISCIPLINÁRNA KOLÁŽ PROGRAMOV, zamýšľajúcich sa nad dôležitými filozofickými, etickými, sociálnymi, kultúrnymi a ekologickými otázkami dneška vo verejnom aj v súkromnom priestore.

PUZZLE FILOZOFICKÝCH A VEDECKÝCH PREDNÁŠOK, verejných dialógov a diskusií, popularizujúcich myslenie, používanie vlastného rozumu a túžbu po poznaní.

SLÁVNOSŤ ZVEDAVÝCH, slávnosť poznania a objavovania nových myšlienok, porovnávania názorov, myšlienkových a tvorivých impulzov, činností, ktoré robia ľudský život zrozumiteľnejším a zmysluplnejším.

Úplne nový formát festivalu, vzpierajúci sa „bytiu v neznesiteľnej ľahkosti“.

Názov prímateľa
Mesto Nové Zámky

Celkový rozpočet:
390 707,00 €

Výška podpory:
300 000,00 €