Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno-osvetové aktivity v okrese Veľký Krtíš

Krátky opis
Cieľom tvorivej dielne je predstaviť výtvarníkom kultúrne dedičstvo predkov - hontiansky ornament, jeho estetickú a symbolickú hodnotu, vtedajší technologický postup pri jeho aplikácii a hľadať spôsoby jeho zachovania a uplatnenia v modernom svete. Súčasťou workshopu je aj prednáška o histórii regiónu Hont a jeho výtvarnej kultúre v minulosti určená širokej diváckej verejnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hontiansky ornament 2021

Miesto konania / kraj
Dolné Strháre / Veľký Krtíš

Termín konania
18.06.2021 - 19.06.2021

Popis projektu

Ústredným motívom workshopu pre neprofesionálnych výtvarníkov je hontiansky ornament, Účastníci majú príležitosť spoznať estetickú a symbolickú hodnotu, vtedajší technologický postup pri jeho aplikácii a hľadať spôsoby jeho zachovania a uplatnenia v modernom svete.

            Súčasťou workshopu je aj prednáška o histórii regiónu Hont a jeho výtvarnej kultúre v minulosti určená širokej diváckej verejnosti s praktickými ukážkami. Pre registrovaných účastníkov sú pripravené: dielňa tradičného remesla s technikou cínovania cínovania, textilná dielňa a grafická dielňa, kde sa pod dohľadom odborných lektorov môžu danej problematike venovať. K dispozícii sú pripravené tričká, farby na textil a  grafické techniky, rydlá na lino a drevo, ľanové a konopné plátno, polotovary na výrobu rámikov a magnetiek, šijací stroj a grafický lis. Výstupom projektu budú účastníkmi zhotovené umelecké reprodukcie ľudového ornamentu z oblasti Hontu na nimi zvolený materiál. Do projektu budú zapojení záujemci zo širokej verejnosti a samostatne tvoriaci neprofesionálni výtvarníci.

Názov prímateľa
Hontiansko-ipeľské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
17 750,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €