Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava, literárna súťaž

Krátky opis
Interaktívna putovná výstava sa presúva z Centra voľného času na Hliníckej ulici v Bratislave do Miestnej knižnice na Prokofjevovej ul. v Bratislave Petržalke. Jej otvorenie bude súčasťou festivalu Prebuď sa s knihou, ktorý organizuje Miestna knižnica Petržalka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Literárne lekcie na putovnej výstave určené deťom mladšieho školského veku

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
15.03.2018 - 08.05.2018

Popis projektu

V priestoroch Miestnej knižnice Petržalka rozkvitne Osmijankova literárna záhrada - Rozprávkovník Kristy Bendovej, Šifrovník, Fantazmagorika knihoplodá a ďalšie stanovištia poskytujú priestor na tvorivé a hravé čítanie. Výtvarné riešenie výstavy je dielom slovenskej scénografky Nade Salbotovej, ktorá navrhla jednotlivé objekty tak, aby návštevníkov vtiahli do Osmijankovej literárnej hry. 

Literárny scenár a pracovný list vychádzajú z koncepcie celoslovenského čitateľského projektu Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty! zameraného na rozvoj čitateľskej gramotnosti detí mladšieho školského veku. Cieľom výstavy je sprostredkovať  nielen deťom, ale i dospelým zážitok z čítania, odprezentovať kvalitnú detskú literatúru najmä prostredníctvom Osmijankovej literárnej mapy, vytvoriť priestor na rozprávanie sa o knihách čítaní, témach, príbehoch a reflektovať v nich svoj vlastný svet. Jednotlivé školské kolektívy môžu na výstave absolvovať literárne lekcie a tvorivé dielne.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 500,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €