Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hermann Hesse: Narcis a Goldmund

Krátky opis
Ide o ťažiskové dielo Hermanna Hesseho, ktoré by malo byť na pultoch kníhkupectiev stále. Prvý raz bude mať slovenské vydanie doslov Volkera Michelsa. Ide síce druhé slovenské vydanie, ale je to významný titul, ktorý sme vybrali po konzultácii práve s Volkerom Michelsom. Vyjde v dôležitej edícii TERRA, v ktorej sme už predtým vydali 2 Hesseho knihy (niektoré boli ocenené v súťaži Najkrajšia kniha Slovenska).
Fotogaléria
Názov podujatia
Hermann Hesse: Narcis a Goldmund

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
11.04.2017 - 01.03.2018

Popis projektu
Ťažiskové dielo Hesseho sa odohráva v stredoveku. Vyšlo prvý raz v roku 1930. Príbeh dvoch priateľov: mnícha intelektuála a umelca bohéma. V prenesenom význame ide obraz autorovej osobnosti, v ktorej celý život zápasili mysliteľ-mystik s bohémom umelcom a v rôznych obdobiach jeho života víťazili rôzne stránky osobnosti. V knihe sa autor vyrovnáva aj s obrazom svojej matky, s ktorou mal veľmi ambivalentný vzťah. Brilantne napísaná kniha oslovuje čitateľov doteraz. Ľudmila Rampáková preložila túto knihu veľmi dobre. Je to snáď jej najlepší preklad z Hesseho tvorby a bola by škoda to nevyužiť.

Copyright z Suhrkamp Verlag, Berlin máme zakúpený, zmluva je podpísaná. Knihu preložila Ľudmila Rampáková, kúpa autorských práv prekladu cez spoločnosť LITA je uhradená. Edične knihu pripraví Elena Diamantová. Jazyková redakcia Irena Kuchárová. Zalomenie Marek Kianička, tlač knihy TBB, Banská Bystrica.

Recenzie a anotácie v tlačových médiách: Pravda, SME, Denník N, Knižná revue. Rozhovor v Slovenskom rozhlase o knihách autora. Pripravujeme na november 2017 v spolupráci s Goetheho inštitútom sympózium o diele Hermanna Heseho. Súčasťou sympózia, na ktorý chceme pozvať z Nemecka pani Bärbel Reetzovú autorku monografie Hermanna Hesseho bude aj prezentácia tejto knihy.

Knihu chceme prezentovať na sympóziu ku 140. výročiu narodenia Hermanna Hesseho v spolupráci s Goetheho inštitútom v Bratislave.

V knihe bude uverejnená informácia o podpore z verejných zdrojov cez FPU + logo inštitúcie na prednej tirážovej strane.

Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
9 112,00 €

Výška podpory:
2 800,00 €