Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vznik a prezentácia tvorby DFS Cindruška a FS Majerán

Krátky opis
Program "Omilienci" bude prezentovaný na námestí F. Wiesnera v Liptovskom Hrádku. Propagácia podujatia s uvedením loga FPU a textu "Program z finančných zdrojov podporil Fond na podporu umenia" je uverejnený na verejných sociálnych sieťach, v propagačných tabuliach v meste, v mesačníku mesta Hrádocké spravodajstvo a regionálnom týždenníku MY Liptov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Omilienci

Miesto konania / kraj
Liptovský Hrádok / Liptovský Mikuláš

Termín konania
01.07.2019 - 30.06.2021

Popis projektu

Chorovod "Omilienci" je jedinečný tradičný zvyk v rázovitej obci Važec na Liptove. Dievčatá na Sviatky Ducha Svätého chodili po dedine vo sviatočných krojoch, tohoročné nevesty v partách, držiac sa za biele šatky a v tvare podkovy spievali pieseň "Omilienci chodia, za ruky sa vodia". Potom sa na námestí stretli s chlapcami a hudbou a spoločne si zatancovali. Tento zvyk je živý aj doteraz v obci Važec a prostredníctvom FS Majerán z Liptovského Hrádku bude odprezentovaný aj verejnosti v našom meste. Dievčatá pôjdu cez Lipovú alej smerom na námeste F. Wiesnera, kde si spoločne zatancujú tance z Važca. Vďaka finančnej podpore FPU budú mať oblečené sviatočné važecké kroje. Do programu budú zapojené aj speváčky z FZ Stráne z Važca. 

Názov prímateľa
Folklórne združenie Cindruška a Majerán Liptovský Hrádok

Celkový rozpočet:
5 935,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €