Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity PG tanec 1. polrok 2021

Krátky opis
LOVE PORTRAIT nie je zobrazením žiadnej konkrétnej lásky alebo príbehu o nej. Je to zvádzajúci energetický tok naživo vytváranej hudby, subtílne submisívna performancia dvoch obnažených tiel a dvoch do seba zamilovaných pisoárov „od Marcela Duchampa“. Nakoniec aj svetelná hravá show, ktorej sa nikto z divákov nemusí už iba prizerať, ale na chvíľu sa do nej trebárs ponoriť.
Fotogaléria
Názov podujatia
LOVE PORTRAIT

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
13.06.2021

Popis projektu

Aj napriek tomu akým absolútne neoriginálnym výrokom výrok „MILUJEM ŤA“ je, v diskurze milencov figuruje ako nepostrádateľný a nadradený všetkým ostatným výrokom lásky. Aká sila stojí za týmto výrokom? Je vyjadrením vlastnej vnútornej vášnivosti človeka? Alebo tento výrok, sám osebe, v nás spúšťa vášnivosť?
„Povedal(a) si, ‘“milujem ťa”. Prečo je to tak, že to najneoriginálnejšie, čo môžeme povedať jeden druhému je zároveň to, čo tak veľmi potrebujeme počuť? … Nikto z nás to nepovedal prvý, no aj tak, keď to vyslovíš ty a vyslovím to ja, rozprávame ako divosi, ktorí sa naučili dve slová a tie uctievajú.“
/Jeanette Winterson: Zapísané na tele / Written on the Body/

réžia: Jaro Viňarský
autorská spolupráca: Heidi Šinková, Peter Tilajčík
účinkujú: Heidi Šinková, Tomáš Janypka
hudba, zvuk: Lukáš Kubičina
svetelný design: Karel Karlos Šimek, Milan Slama
produkcia: Príchod Godota, Alexandra Mireková
Po derniére nasleduje diskusia o vzniku performancie Love Portrait, dešifrovaní jej skrytých významov, o podobách vzťahov. Kam sa v ich komplikácií dá prepadnúť? Aké je to byť na javisku po nútenej odmlke a aký je život v umení aj v náročných časoch? Rozhovor s tvorcami moderuje Marek Godovič.


Názov prímateľa
Príchod Godota

Celkový rozpočet:
4 255,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €