Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Medzinárodná prezentácia ovčiarstva v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke

Krátky opis
Kysucké múzeum pozýva do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke dňa 30. mája 2021 na podujatie Otvorenie pastierskej sezóny. Projekt, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, prezentuje ovčiarstvo a bačovské remeslo.
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie pastierskej sezóny

Miesto konania / kraj
Nová Bystrica / Čadca

Termín konania
30.05.2021

Popis projektu

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre návštevníkov Múzea kysuckej dediny 30. 5. 2021 podujatie pod názvom Otvorenie pastierskej sezóny, ktoré bude spojené aj s váľaním mája. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Počas nedeľného podujatia si budete môcť pozrieť tradičné vyháňanie oviec ku Šulavovmu cholvarku, ale aj váľanie mája v podaní Folklórnej skupiny Bystrica z Novej Bystrice, ktorá si pripravila aj kultúrne pásmo na pódiu pri objekte Krčma z Korne. Počas celého dňa nebudú chýbať ani prezentácie remeselníkov. Tešiť sa môžete na prácu zvonkára a kováča, alebo si môžete domov odniesť originálny bačovský riad. Určite vás zaujme aj ručná výroba syrových korbáčikov.

Popri návšteve skanzenu, prípadne jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici, si môžete pozrieť dve výstavy, a to Vlaky s vôňou dreva v Raganovom mlyne a Drotári a drotárstvo zo zbierok Kysuckého múzea v Stanici Skanzen.

Tešíme sa na vašu návštevu. 

Program:

12.15 hod. Sprievod ku cholvarku a vyháňanie oviec

12.30 hod. Váľanie mája v podaní FS Bystrica z Novej Bystrice

13.00 hod. Sprievod smerom okolo Klubinského mlyna

14.00 hod. Hlavný program v podaní FS Bystrica z Novej Bystrice

Prezentácia bačovského remesla a ťahanie syrových nití v priebehu dňa.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom projektu.

Názov prímateľa
Kysucké múzeum

Celkový rozpočet:
2 250,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €