Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorba a uvedenie tanečnej inscenácie Charón

Krátky opis
Tanečno-vizuálna performancia CHARON je inšpirovaná mytologickou postavou Charona - prievozníka duší a tézou Josepha Campbella, ktorá hovorí o mytológii ako o sile schopnej tvoriť morálne systémy. Postava Charona bola zvolená ako zosobnenie ľudských vlastností v ich sebareflexii. Zobrazuje kontrast v charakteroch reflektujúcich postoj k starovekému príbehu. Mýty sú zároveň nadčasovým komunikačným prostriedkom medzi človekom a okolitým svetom, rovnako ako prostriedkom poznania samého seba.
Fotogaléria
Názov podujatia
CHARON (repríza)

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
05.06.2021

Popis projektu
Po prvýkrát sa inscenácia CHARON odohrá NAŽIVO v prítomnosti divákov!
Už 5.6.2021 vo večerných hodinách (predbežne 21:00) budete mať možnosť zúčasniť sa magického podujatia v záhrade Skautského domu v Banskej Štiavnici.
Tešíme sa, že môžeme hrať opäť pre Vás, s Vami... 
Názov prímateľa
TRAKT

Celkový rozpočet:
17 350,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €