Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KYTICE VERŠOV, komorné poetické večery

Krátky opis
Dva komorné literárno-hudobné večery: 1. POÉZIA NAŠA MILÁ... - poeticko-hudobný večer venovaný Svetovému dňu poézie vyhlásenému UNESCOm a 140. výročiu úmrtia J. Botta 2. OČARENÍ SLOVOM - komponovaný program, v ktorom sa predstavia úspešní recitátori z prehliadok umeleckého slova z Banskej Bystrice a okolia. Súčasťou programu bude hosť - významná literárna osobnosť, a tiež hudobný hosť.
Fotogaléria
Názov podujatia
POÉZIA NAŠA MILÁ...- poeticko-hudobný večer venovaný Svetovému dňu poézie a 140. výročiu úmrtia J. Botta

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
01.01.2021 - 31.12.2021

Popis projektu

POÉZIA NAŠA MILÁ... ጀ 3. ročník poeticko-hudobného večera, ktorý bude okrem 140. výročia úmrtia J. Botta venovaný aj Svetovému
dňu poézie, ktorý si každoročne 21. marca pripomíname už od roku 1999, keď ho ako Poetry Day vyhlásila medzinárodná
organizácia UNESCO. Program pripravujeme v spolupráci so Združením internetových autorov Pars Artem.
Večer bude spojením troch umeleckých žánrov  (poézie, hudby a výtvarného umenia) a stretnutím niekoľkých generácií umelcov. Prednesom poézie sa v programe predstavia  MIROSLAV KAPUSTA, KATARÍNA ČIŽMÁROVÁ, JANA KURICOVÁ, KATARÍNA MOSNÁKOVÁ-BAGĽAŠOVÁ, MARCEL PÁLEŠ a JURAJ KUNIAK . Hudobnú zložku programu obstarajú TRIO HOJANA (MÁRIA OLEJNÍKOVÁ, LENKA HULINOVÁ, KATARÍNA ZIBRÍKOVÁ) – ĽUDOVÝ
SPEV, KATARÍNA PERENCSEIOVÁ-PROCHÁZKOVÁ – OPERNÝ SPEV, AETERNUM DUO (JANKA MACÍKOVÁ, ALENA HERMANOVÁ) – HUSLE.
Výstavou svojich obrazov program doplní ANNA DREVICKÁ.

Názov prímateľa
MY KULTÚRA

Celkový rozpočet:
1 850,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €