Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

X-ART / KONCERT V GALÉRII

Krátky opis
Projekt Galérie umelcov Spiša: štvrtý zo série multi-mediálnych a hudobných konfrontácií. Hudobno-tanečná performancia špičkovej slovenskej choreografky a tanečníčky Petry Fornayovej. Kurátor: Peter Machajdík. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
KONCERT V GALÉRII / X-ART: Petra Fornayová - Siedmy deň

Miesto konania / kraj
Spišská Nová Ves / Spišská Nová Ves

Termín konania
23.05.2021

Popis projektu

Štvrtý zo série multi-mediálnych a hudobných konfrontácií: Hudobno-tanečná performancia špičkovej slovenskej choreografky a tanečníčky Petry Fornayovej. Kurátor: Peter Machajdík. Projekt z verejných zdrojov podporil https://fpu.sk/sk/" style="background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; color: rgb(0, 0, 0); outline: none !important;">Fond na podporu umenia.

---

ONLINE STREAM v nedeľu, 23. 5. 2021 o 16.00 na webe galérie a na Facebook-u:

https://fpu.sk/sk/" style="font-size: 14px;">https://fpu.sk/sk/" style="font-family: Ubuntu, sans-serif; font-size: 14px;">---


Tanečný program:

Názov: Siedmy deň

Koncept, choreografia: Petra Fornayová

Hudba: Martin Burlas - Záznam siedmeho dňa

Použité fotografie a film: Emil Fornay

Zvukový dizajn, technická réžia: Ambróz Šulej

Spolupráca: Roman Hric

Podpora: Vytvorenie diela z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Martin Burlas skomponoval skladbu Záznam siedmeho dňa ako reakciu na vtedajšiu nelichotivú politickú situáciu. Predstavenie Siedmy deň je tvorené v čase, keď opäť prežívame krízu, hoci iného druhu. Siedmy deň je symbolom pre oddych, opustenie, vydýchnutie, ukončenie cyklu. Je to hraničný deň, ktorý predznamenáva nový týždeň. Napriek pokoju je v ňom však obsiahnuté napätie očakávaného začiatku.  


Názov prímateľa
Galéria umelcov Spiša

Celkový rozpočet:
2 750,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €