Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hlávka do krásy odetá

Krátky opis
Kysucké múzeum vás pozýva na tvorivé dielne k výstave Hlávka do krásy odetá, ktoré sa uskutočnia pri dodržaní všetkých hygienických opatrení pondelky a piatky od 24. mája do 18. júna 2021 v sídelnej budove v Čadci. Výstavu i tvorivé dielne podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tvorivé dielne Hlávka do krásy odetá

Miesto konania / kraj
Čadca / Čadca

Termín konania
24.05.2021 - 18.06.2021

Popis projektu

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo výstavu s názvom Hlávka do krásy odetá, ktorá je sprístupnená pre verejnosť v budove múzea v Čadci od 17. mája do 31. októbra 2021. Na výstavu nadväzujú i tematické tvorivé dielne. Žiaci, študenti, ale i rodiny s deťmi si pod vedením reštaurátorky, výtvarníčky a pedagogičky Kysuckého múzea Mgr. Martiny Krkoškovej budú môcť vyskúšať výrobu dievčenského venca, party. Počas činnosti sa oboznámia s tradičnými materiálmi a technikami, ktoré sa pri výrobe tohto druhu pokrývky hlavy využívali. Tvorivé dielne, rozdelené do dvoch vekových kategórií (1. nižšie ročníky ZŠ, 2. vyššie ročníky ZŠ a SŠ), sa budú konať pri dodržaní všetkých hygienických opatrení od 24. mája do 18. júna 2021 v každý pondelok a piatok. Tvorivé dielne z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Kysucké múzeum

Celkový rozpočet:
3 660,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €