Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

"Výroba" kultúry a umenia v Baťovom meste

Krátky opis
TVOR! je podujatie zamerané na knihy a literatúru. Snaží sa vzbudiť záujem ľudí o literatúru, vzdelanie a všeobecné spoločenské povedomie. Účastníkom umožňuje tvoriť priamo na mieste, motivuje ich k písaniu a vlastnej tvorbe. Súčasťou je hudobný doprovod sprevádzaný slovom a diskusia so známymi slovenskými autormi.
Fotogaléria
Názov podujatia
TVOR!

Miesto konania / kraj
Partizánske / Partizánske

Termín konania
10.03.2018

Popis projektu

Program projektovej aktivity TVOR! 2018 začne diskusiou s úspešnými blogerkami Kristínou Švercelovou a Zuzanou Fajta. Blog sa stal významnou formou písania, ktorá v súčasnosti zasahuje obrovské publikum. Preto mu patrí pozornosť aj na podujatí, ktoré sa venuje literárnej tvorbe. 
Jednou z aktivít podujatia je literárna súťaž, ktorej výsledky budú vyhlásené na podujatí. 
Hlavným bodom podujatia bude diskusia Ako napísať knihu, ktorej hosťami budú Peter Balko a KK Bagala. Scenárista a vydavateľ Peter Balko porozpráva o jeho ceste za písaním.  Koloman Kertész Bagala - zakladateľ vydavateľstva KK Bagala a autor literárnej súťaže Poviedka predstaví súčasnú slovenskú literatúru a literárnu tvorbu. 
Hudobným hosťom podujatia bude Elly Jurčíková. Podujatie dotvoria aj diela známeho slovenského ilustrátora Ľuboslava Paľa. 

Názov prímateľa
Fabrika umenia

Celkový rozpočet:
13 310,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €