Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dedičstvo inšpiruje

Krátky opis
V rámci podujatia Dedičstvo inšpiruje organizujeme spevácku dielňu. Toto stretnutie bude prebiehať ONLINE formou. Konkrétne sme sa zamerali na prácu pedagógov a vedúcich folklórnych kolektívov s detskými interpretmi ľudovej piesne.
Fotogaléria
Názov podujatia
Spevácke dielne

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
19.05.2021

Popis projektu

Dedičstvo inšpiruje

 

 

Cyklus vzdelávania Dedičstvo inšpiruje pokračuje svojimi aktivitami aj v roku 2021.


Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje 19.5. (streda) o 17:30 online vzdelávanie pre folkloristov, pedagógov, vedúcich detských kolektívov. 

Pravidelné spevácke workshopy presunieme do virtuálneho priestoru a pozvaná hostka Katarína Kišidayová (hlasová pedagogička) z Košíc sa bude venovať príprave detského interpreta na spevácke súťaže. 

 

„Spevácke domy sme každoročne cielili na prípravu spevákov, interpretov každej vekovej kategórie, riešili aktuálnu problematiku vo folklórnom hnutí.  Od roku 2014 sme ich zrealizovali už desiatky či boli zábavové alebo viac teoretické pre odbornú verejnosť a priaznivcov ľudovej piesne.   

Tentokrát sme vybrali tému nasmerovanú nielen pre folklórne kolektívy, folkloristov, ale aj pre učiteľov, ktorí sa v rámci vzdelávacieho procesu, krúžkovej aktivity stretávajú s prípravou detí na prezentáciu ľudovej piesne“ uvádza Mária Hlaváčová z GOS. 

 

„SPEVÁCKY WORKSHOP I. bude zameraný na prípravu interpretov ľudovej piesne v praxi. Reagujeme tak na postupové súťažné prehliadky, ktoré sú pre deti motiváciou a dospelých výzvou na svedomitú prípravu s očakávaním prínosnej spätnej väzby. Mnohokrát je práve tá odozva negatívna, nejasná, žiadna, či samotný výsledok nepriaznivý“ pokračuje ďalej Mária Hlaváčová pracovníčka pre úsek tradičnej ľudovej kultúry.

 

Gemerské osvetové stredisko Vás pozýva na pútavú interaktívnu ONLINE prednášku, ktorého náplňou budú okrem iného aj témy, ako správne pracovať s hlasovou hygienou, hlasové rozcvičky pre deti, výber vhodnej piesne, tóniny, či práca s korepetítorom. 

 

Link na podujatie :

https://meet.google.com/zno-jukf-fpp?fbclid=IwAR2H9hg8e87bIpvW2x3PwlDRt5bGNbpHRpSPq9nwBGiOf_-zBLxkmdJjPwg

class="MsoNormal" style="margin: 0cm; font-size: medium; font-family: Calibri, sans-serif; text-align: justify;"> 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

 

Názov prímateľa
Gemerské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
15 200,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €