Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Andrej Belyj: Večné volanie

Krátky opis
Andrej Belyj (vlastným menom Boris Bugajev) je známy slovenskému čitateľovi predovšetkým ako prozaik a hlavne ako autor kultového románu "Peterburg", ktorý sme vydali v roku 2003. Menej ho na Slovensku poznáme ako básnika, hoci je autorom 8 básnických zbierok. Po 15. rokoch od vydania "Peterburgu" sa chceme k Belému vrátiť a vydať výber z jeho poézie. Chceme tým zároveň pripomenúť aj autora celého projektu, nedávno zosnulého básnika a prekladateľa Juraja Andričíka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Andrej Belyj: Večné volanie

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
14.03.2017 - 16.03.2018

Popis projektu

Z ruského originálu Andrej Belyj: Stichotvorenija i poemy, Sovetskij pisateľ, Moskva-Lenigrad 1966 vybral, preložil, kalendárium a doslov napísal Juraj Andričík. Edične knihu pripravia syn prekladateľa Marián Andričík a Valerij Kupka. Ten napíše k dielu aj edičnú poznámku pripraví ruské texty. Máme totiž zámer knihu vydať bilingválne t. j. rusky a slovensky.

Knihu pripravia na zalomenie Marián Andričík a Valerij Kupka. Posledne menovaný sa postará aj o jazykovú redakciu ruského textu. Zalomenie knihy Peter Brunovský. Technická redakcia Peter Chalupa. Jazyková redakcia slovenského textu Marián Hatala. Tlač Tlačiarne TBB, Banská Bystrica.

Recenzie a anotácie v tlačových médiách: Pravda, SME, Denník "N", Knižná revue. Prezentácia v Košiciach - Marián Andričík, Prešove - Valerij Kupka, Bratislave - Erik Ondreička - čitáreň Červený rak.

V knihe bude uverejnená informácia o podpore z verejných zdrojov cez FPU + logo inštitúcie na prednej tirážovej strane.

Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
7 000,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €