Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Slovenská tanečná platforma 2020 / Slovak Dance Platform 2020

Krátky opis
Slovenská tanečná platforma predstaví počas troch dní najzaujímavejšie a najinovatívnejšie tanečné predstavenia vytvorené na Slovensku počas posledných dvoch sezón. Ide o prehliadku showcaseového typu, určenú primárne medzinárodnému profesionálnemu publiku s cieľom zviditeľniť a presadiť slovenský tanec na zahraničných javiskách. www.danceplatform.sk
Fotogaléria
Názov podujatia
Slovenská tanečná platforma 2021 / Slovak Dance Platform 2021

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
26.05.2021 - 28.05.2021

Popis projektu

Štyri organizácie pôsobiace v oblasti súčasného tanca na Slovensku – Asociácia Bratislava v pohybe, Platforma pre súčasný tanec (PlaST), Nu Dance Fest a Divadelný ústav sa spojili a organizujú historicky prvý ročník prehliadky slovenského súčasného tanca – SLOVENSKÚ TANEČNÚ PLATFORMU  v Bratislave.

Pôvodne sa mala uskutočniť v novembri 2020, no kvôli pandémii koronavírusu sa organizátori rozhodli posunúť ju na máj 2021 v nádeji, že bude možné cestovať, navštevovať predstavenia a stretávať sa. Žiaľ, vzhľadom na situáciu na Slovensku I v celej Európe sme sa rozhodli tento prvý ročník uskutočniť online. Pozývame vás zoznámiť sa so slovenským súčasným tancom aspoň na monitoroch, kým sa nám podarí znovu osobne stretnúť v divadlách.

Platforma predstaví najzaujímavejšie a najinovatívnejšie tanečné predstavenia vytvorené na Slovensku počas posledných dvoch sezón. Z 53 prihlásených diel slovenských tvorcov vybrala dramaturgická rada do hlavného programu 11 predstavení. Platforma prinesie rôznorodosť prístupov umelcov pôsobiacich na slovenskej scéne súčasného tanca – koncepčnú a generačnú pestrosť. Počas troch dní uvidíte predstavenia a rozhovory s ich tvorcami.

Ambíciou organizátorov je organizovať SLOVENSKÚ TANEČNÚ PLATFORMU ako pravidelnú prehliadku, konajúcu sa raz za dva roky.

Pozývame Vás objavovať slovenský tanec. Zblízka.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora Hlavného mesta SR Bratislavy Matúša Valla.

Všetky záznamy predstavení budú registrovaným účastníkom a divákom so zakúpenou vstupenkou sprístupnené po dobu 7 dní.

Viac info a podrobný program na www.danceplatform.sk

Názov prímateľa
Asociácia Bratislava v pohybe

Celkový rozpočet:
62 300,00 €

Výška podpory:
55 000,00 €