Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Cooltajner 2021

Krátky opis
Minulý rok to bola exkluzívna premiéra v KC Cooltajner. Za rok sa toho však mnoho udialo, preto sa po roku vracia aktualizovaná repríza. Čert Kolofón je späť a volá všetky (nielen) deti z lockdownu do divadla.
Fotogaléria
Názov podujatia
Divadielko (nielen) pre deti: TRI KOCKY DROŽDIA - “VAKCINAČNÝ ŠPECIÁL”

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
22.05.2021

Popis projektu
Ľudia bezohľadne vyrúbali lesy, vyhnali zvieratá a za trest prišiel zlý čarodejník Koroňák. Pohybuje sa nebadane, prináša choroby a ekonomickú depresiu. Nikto sa mu neodváži postaviť zoči-voči. Ani čert Kolofón by nikam nechodil. Nariadenie zostať doma akoby pre neho vymysleli.
Avšak netrvá dlho a aj u nich sa minie droždie. Jeho žena Ježibaba ho vyšle, aby priniesol aspoň tri kocky, pretože ich malý syn nič iné ako makové koláče a buchty jesť nechce. A tie bez droždia
nebudú.
Kolofón sa tak vydáva v ústrety ďalšiemu nebezpečnému dobrodružstvu, cez vyprahnuté krajiny, kde ľudia prosia o pomoc a o radu od bájneho deda Vševeda. A tak Kolofón na svojej púti nebude bojovať len o tri kocky droždia, ale aj o osud celého sveta a bude sa musieť postaviť aj samotnému čarodejníkovi Koroňákovi!
Toto predstavenie malo svoju premiéru minulý rok v máji práve v KC Cooltajner. Za rok sa toho však veľa zmenilo a preto sa na dosky Cooltajneru vracia inovovaná repríza s podtitulom "Vakcinačný špeciál".
O predstavení TRI KOCKY DROŽDIA:

- marionetová dobrodružná komédia
- dĺžka predstavenia: 45 min
- vhodné pre deti od 3 rokov
- vhodné aj pre dospelé publikum
- scenár, réžia, bábky: Peter Gärtner
- účinkujú: Peter Gärtner, Lukáš Tandara
- hudobný sprievod: Radovan Hrbek
- titulná pesnička: Vlado Janček
- vstupné: 2 eurá/osoba
TOTO PODUJATIE PODPORIL Z VEREJNÝCH ZDROJOV FOND NA PODPORU UMENIA, KTORÝ JE HLAVNÝM PARTNEROM KULTÚRNEHO CENTRA COOLTAJNER.
Podujatie sa v prípade priaznivého počasia uskutoční v exteriéri pred KC Cooltajner, za dodržania všetkých protipandemických opatrení. Konkrétne dôležité informácie budú komunikované deň pred predstavením.
Názov prímateľa
COOLTAJNER

Celkový rozpočet:
22 300,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €