Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2020 - čítajúce školy a čítajúce rodiny

Krátky opis
Putovná výstava je otvorenou čitárňou, v ktorej sa realizuje "záhradnícka práca" prostredníctvom knižných príbehov. Je určená nielen žiakom na 1. stupni ZŠ, ale aj všetkým vekovým kategóriám čitateľov. V knižnici A.H. Škultétyho v Tisovci bude otvorená do 30. júna 2021.
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie putovnej výstavy

Miesto konania / kraj
Tisovec / Rimavská Sobota

Termín konania
12.05.2021 - 30.06.2021

Popis projektu

Putovná výstava Osmijankova literárna záhrada sa opäť otvorí s dodržaním všetkých epidemiologických opatrení a tak postupne menšie a väčšie skupiny žiakov aj individuálni návšetvníci v nej môžu realizovať "záhradnícke práce". Starať sa o stromy ako Rozprávkovník Kristy Bendovej, Fantazmagoriku knihoplodú, Šifrovník. Aj kvety v nej potrebujú už životodárnu vodičku - Osmimetrovnica kráľovská vyrastie do krásy, ak jej prezradia kedy a kde je im s knihou v dobre a plôtiky Tomáša Janovica, Miroslava Válka a Pavla Országha Hviezdoslava čakajú na poskladanie. Keď návštevníci nájdu cestičku cez močiar - porekadlovník a zasadia svoje vlastné knihokvety, môžu si oddýchnuť v Peliešku plnom skvelých kníh zo slovenských vydavateľstviev. Pri odchode zo záhrady v nej zanechajú vlastnú stopu. V priestoroch výstavy sa budú realizovať literárne lekcie, v prípade sprísnených opatrení formou online.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 600,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €