Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KreaTiviTa 2021 – cyklus výstav neprofesionálnej výtvarnej a fotografickej tvorby v trnavskom regióne

Krátky opis
Výstava textilnej tvorby „Rozuzlenie“ autoriek Aleny Čaklovičovej a Evy Jaurovej je v poradí treťou výstavou, ktorá sa realizuje v rámci projektu KreaTiviTa 2021 vo výstavnom priestore Trnavského osvetového strediska v Dome hudby M. Sch. Trnavského.
Fotogaléria
Názov podujatia
Výstava textilnej tvorby „Rozuzlenie“

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
10.05.2021 - 25.06.2021

Popis projektu

Výstava textilnej tvorby „Rozuzlenie“ autoriek Aleny Čaklovičovej a Evy Jaurovej  je v poradí treťou výstavou, ktorá sa realizuje v rámci projektu KreaTiviTa 2021 vo výstavnom priestore Trnavského osvetového strediska v Dome hudby M. Sch. Trnavského.

Trnavské rodáčky sa v minulosti venovali rôznym technikám textilnej tvorby, ale najviac im učarovalo háčkovanie. Vzájomne sa učili novým technikám a svoju tvorbu taktiež publikovali v časopise venovanom ručným prácam. Základom techniky háčkovania  je stále retiazkové očko a stĺpiky, ale je veľa spôsobov ako ich použiť: filetové háčkovanie, flanderská čipka, írska čipka, háčkovanie z vejárikov, makramé šnôry, vrstvenie, kombinovanie, priestorové objekty. Exponáty vytvorené spomínanými spôsobmi sú zaradené do výstavnej kolekcie, ktorú majú možnosť návštevníci Trnavského osvetového strediska od 10.mája do 25.júna 2021.

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
7 600,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €