Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Centrum umenia a kreativity

Krátky opis
Divadlo Pôtoň pripravuje vernisáž výstavy Zakázané povrchy Petra Cvika a piate vydanie Pecha Kucha Night. Piatok 2. marca 2018 bude kultúrne centrum v Bátovciach naplnené vizuálnym umením, občianskym aktivizmom, literatúrou a zaujímavými projektami, ktoré prídu odprezentovať hostia z rôznych regiónov Slovenska.
Fotogaléria
Názov podujatia
Pecha Kucha Night vol. 5 + Peter Cvik: Zakázané povrchy

Miesto konania / kraj
Bátovce / Levice

Termín konania
02.03.2018

Popis projektu

Divadlo Pôtoň pripravuje vernisáž výstavy Zakázané povrchy Petra Cvika a piate vydanie Pecha Kucha Night. Piatok 2. marca 2018 bude kultúrne centrum v Bátovciach naplnené vizuálnym umením, občianskym aktivizmom, literatúrou a zaujímavými projektami, ktoré prídu odprezentovať hostia z rôznych regiónov Slovenska.

V roku 2017 sa v rámci podujatia Pecha Kucha odprezentovalo 47 projektov z oblasti umenia, kultúry, regionálnej gastronómie, ale aj projekty netradičného vzdelávania mládeže a enviromentálne projekty. Každé vydanie Pecha Kucha Night sprevádzalo otvorenie výstavy v priestoroch Divadla Pôtoň, od februára 2017 sa mohli návštevníci divadla stretnúť s tvorbou slovenských autorov – Eda Kudláča, Jany Hirnerovej, Eriky Miklóšovej a Ilony Németh. “Platformu prezentačného formátu Pecha Kucha vnímame ako priestor, do ktorého vstupuje množstvo aktívnych ľudí a ktorých spája jedno: meniť svet okolo seba. Títo ľudia pritiahnu do hľadiska veľmi podobne zmýšľajúcich ľudí a tým chceme okrem inšpiratívnych projektov priniesť vždy čosi navyše. Prezentácia slovenského vizuálneho umenia sa zdá byť vhodnou náplňou priestoru.”, povedal o prepájaní podujatia Pecha Kucha s výstavami dramaturg divadla Michal Ditte.

Piatková noc bude patriť aj aktuálnemu rezidentovi Divadla Pôtoň Petrovi Cvikovi, ktorý počas mesačnej rezidencie pripravuje veľkoformátovú maľbu na plátno z cyklu Zakázané povrchy. Otvorenie výstavy sa uskutoční o 20:30. Peter Cvik je absolventom odboru maľba a iné médiá Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ateliéru prof. Ivana Csudaia. Okrem Slovenska vystavoval v galériách v Nemecku, Rusku a Maďarsku. “Séria je pokračovaním môjho doktorandského výskumu na tému vrstvenia v klasickom maľovanom závesnom obraze. Rešeršoval som tématické, formálne a materiálové riešenia novej skladby obrazu. Divadlo Pôtoň disponuje pre výtvarníka bohatými priestormi a môj projekt bolo možné finalizovať aj vďaka ich rezidenčnému programu.” , povedal Peter Cvik.

Divadlo Pôtoň v roku 2018 zrealizuje pätnásť dlhodobých a krátkodobých rezidenčných pobytov slovenských a zahraničných umelcov. V Bátovciach budú pracovať tvorcovia z oblasti divadelného umenia, vizuálneho umenia, videoartu, architektúry, fyzického a tanečného divadla.

PECHA KUCHA NIGHT – BÁTOVCE, vol. 5 (so začiatkom o 19.00 hod.)

Branislav Valach, Gabriel Kosmály
DNI FOTOGRAFIE LEVICE
Jakub Dvorský
LIŠOV MÚZEUM
Martin Macharík
KALVÁRSKY FOND B. ŠTIAVNICA
Dušan Daniš
LEVICKÝ OKRÁŠĽOVACÍ SPOLOK
Radovan Potočár
MEDZIRIADKY
Katarína Javorská
EPICENTRUM LÁSKY
Michal Ditte
AMERICKÝ CISÁR
Csaba Tolnai
STARÉ FOTOGRAFIE Z LEVÍC
Alica P. Antašová, Ján Mikuš
DIERA DO SVETA
Peter Cvik
ZAKÁZANÉ POVRCHY

Projekty Divadla Pôtoň z verejných zdrojov podporil http://fpu.sk/" target="_blank" style="font-family: inherit; font-size: inherit; background-color: rgb(255, 255, 255); font-weight: inherit; color: rgb(51, 51, 51); text-decoration-line: underline; outline: 0px; transition: all 120ms ease-in; margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-stretch: inherit; line-height: inherit; vertical-align: baseline;">Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Pôtoň

Celkový rozpočet:
78 358,00 €

Výška podpory:
60 000,00 €