Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KreaTiviTa 2021 – cyklus výstav neprofesionálnej výtvarnej a fotografickej tvorby v trnavskom regióne

Krátky opis
Výstava fotografií Vernera Scheibenreifa a Milana Marônka – „Výber z tvorby“ je v poradí druhou výstavou, ktorá sa realizuje v rámci projektu KreaTiviTa 2021 vo výstavných priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave.
Fotogaléria
Názov podujatia
Výstava fotografií Vernera Scheibenreifa a Milana Marônka – „Výber z tvorby“

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
04.05.2021 - 31.05.2021

Popis projektu

Výstava fotografií  Vernera Scheibenreifa a Milana Marônka – „Výber z tvorby“  je v poradí druhou výstavou, ktorá sa realizuje v rámci projektu KreaTiviTa 2021 vo výstavných priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave.

Verner Scheibenreif sa venuje voľnej maľbe a fotografovaniu. Žije a tvorí v Hlohovci.   Svojou fotografickou tvorbou  sa snaží sprostredkovať divákovi záznam konkrétnych dejov,  pocitov, mikropríbehov ľudí a vecí, ktoré sú  pretlmočené špecifickou poetikou všedného okamžiku. Od roku 2013 je členom Združenia výtvarných umelcov západného Slovenska.

Trnavčan Milan Marônek sa prezentuje veľkoformátovými panoramatickými snímkami, na ktorých zachytil krajinárske scenérie Záhoria. Súčasťou výstavy je i text spisovateľa, publicistu, maliara a ilustrátora Štefana Bednára, myjavského rodáka, v ktorom umeleckou rečou opisuje charakter kraja, kde prežil svoje detstvo. Milan Marônek je predsedom trnavského Fotoklubu Iris.

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
7 600,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €