Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2020

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej kultúry, teoretických a edukačných formátov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu v priestore EQO chceme prispieť k decentralizácií umenia na Slovensku a kultúrnej inklúzií.
Fotogaléria
Názov podujatia
Posthovory VIII

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
30.04.2021

Popis projektu

POSTHOVORY VIII.

exit east / nezávislá kultúra na východe

30/4/21 – piatok – 18:00

online podujatie

EQO /priestor interaktívnej kultúry/, Spišský Hrhov

Obnovujeme po dlhej pauze cyklus diskusných formátov v rámci programu EQO, ktoré majú za cieľ rozvinúť živý dialóg o súčasnom umení a kultúre v regiónoch všeobecne. Celkovo ôsme diskusné podujatie predstaví kultúrne aktivity východného regiónu Zemplín, kde sa etablovali už dlhoročné formáty a platformy nezávislej kultúry – multižánrový nezávislý festival Skapal pes fest a Koniareň – priestor pre súčasné umenie. Zamerané na reflexiu súčasného stavu izolácie, ako ich ovplyvnila karanténa a ako si predstavujú pokračovanie v postcovid svete.

Podujatie bude premierované online na našom youtube kanáli.

Diskusie sa zúčastnia:

·        Branislav Zurko – kurátor & kultúrny organizátor Koniareň

·        Viktor Pončák – spoluorganizátor Skapal pes fest

Nezávislé a odborné streamy a názory v originálnom balíku. Bližšie info o zúčastnených budeme dávkovať na sociálnych sieťach - radi nás majte tu: http://fb.com/EQOsarahs" target="_blank">fb.com/EQOsarahs a tu: instagram.com/eqosarahs.

Diskusiu moderuje Adam Macko.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
14 740,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €