Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie aktivity

Krátky opis
Online sympózium o nádeji 2021 pozostávajúce zo 14 krátkych filmov s myšlienkami pozvaných hostí. Súčasťou niekoľkodňového podujatia je vyhodnotenie fotografií zo súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby.
Fotogaléria
Názov podujatia
SYMPÓZIUM O NÁDEJI 2021

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
19.04.2021 - 30.04.2021

Popis projektu

Pripravených 14 krátkych filmov, ktorých súčasťou sú myšlienky Daniela Heviera, Daniela Pastirčáka, Soni Holúbkovej, Michaila Kapustina, Erika Baláža, Marka Roháčka, Jána Markoša, Juraja Čokynu a Martina Smatanu. Hostia rozprávajú na rôzne vybrané témy. Doplnkom je natáčanie v galérii originálnych ikon v Žiline a čítanie fragmentov básní o láske. V rámci virtuálnej formy sympózia 2021 (preloženého z roku 2020) sme prvý krát usporiadali pilotný ročník súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby s názvom Čo mi dáva silu žiť. 

Názov prímateľa
Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Celkový rozpočet:
20 052,00 €

Výška podpory:
17 000,00 €