Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Záhyb / My Most Favorite Land

Krátky opis
26. februára prebieha v brnianskom BuranTeatri záverečná prezentácia sólového projektu Viktora Černického s pracovným názvom Záhyb / My Most Favorite Land. Projekt je inšpirovaný knižnou trilógiou Naši predkovia od Itala Calvina a Leibnizovou filozofiou, ktorej základ tvorí pojem Záhybu. Východiskovou témou je univerzálny ľudský život nahliadnutý ako kontinuálne vynakládané úsilie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Záhyb / My Most Favorite Land

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
01.06.2017 - 28.02.2018

Popis projektu

26. februára prebieha v brnianskom BuranTeatri záverečná prezentácia sólového projektu Viktora Černického s pracovným názvom Záhyb / My Most Favorite Land.

Záhyb je projekt inšpirovaný knižnou trilógiou Naši predkovia od Itala Calvina a Leibnizovou filozofiou, ktorej základ tvorí pojem Záhybu. Východiskovou témou je univerzálny ľudský život nahliadnutý ako kontinuálne vynakládané úsilie. Záhyb smeruje k ľudskému dopytovaniu po konečnom živote, vo vzťahu k nekonečnému a absolútnemu, ktoré sa skrýva za záhybom skutočnosti, ktorá nás obklopuje. 


Viktor Černický bol so svojím sólom PAROLAPOLEA nominovaný v kategóriách Tanečník roku a Tanečná inscenácia roku na festivale Česká taneční platforma 2017. Roberto Casarotto mu udelil špeciálnu cenu vo forme pozvania na seminár Choreographic Research Week, ktorý je súčasťou festivalu B.Motion v Taliansku. 

Záverečná prezentácia je súčasťou projektu "Our Ancestories" podporeného Fondom na podporu umenia.

Projekt podporili: CIRQUEON v Prahe, Theatre de L'Arsenal Val-de-Reuil, Záhrada CNK v 
Banskej Bystrici a BuranTeatr v Brne.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Viktor Černický

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 298,00 €