Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Div sa svete divadlu!

Krátky opis
Divadlo Thalia Teatro sa vo svojej činnosti venuje umeleckej tvorbe pre deti a mládež a rozvíja už niekoľko rokov aj vzdelávacie aktivity pre tieto cieľové skupiny. V rámci projektu Div sa svete divadlu! Thalia Teatro organizuje divadelné a autorské dielne pre žiakov základných škôl so zameraním na vytvorenie elektronickej knihy a divadle a divákoch. Cieľom organizátorov je viesť deti k uvažovaniu o divadle, publiku, etikete v divadle a hodnotách divadelnej tvorby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Div sa svete divadlu!

Miesto konania / kraj
Budča / Zvolen

Termín konania
19.04.2021 - 31.05.2021

Popis projektu

Divadlo Thalia Teatro organizuje projekt s názvom Div sa svete divadlu!, ku ktorému pozývame predovšetkým základné školy vo Zvolene a Budči. Prinášame vám vzdelávacie a zážitkové divadelné a autorské dielne pre žiakov druhého stupňa, resp. vo veku od 10 do 15 rokov. Podujatie nadväzuje na Rok slovenského divadla (2020). Témami projektu sú divadlo, publikum, etiketa v divadle či hodnoty predstavení v dnešnej dobe. Projekt sa zameriava na rozvíjanie kreativity, schopnosť vyhľadávania, spracovávania informácií a na verejný prejav. Základnou myšlienkou je vzdelávanie publika. 

Cieľom projektu je vytvorenie e-knihy, ktorá bude následne sprostredkovaná školám ako učebný materiál. E-kniha bude spoluautorským dielom účastníkov workshopov základných škôl a bude slávnostne pokrstená. Počas online dielní budú žiaci prostredníctvom hravých aktivít spoločne tvoriť materiál, ktorý neskôr bude zakomponovaný do e-knihy o divadle a divákoch.

Workshop pre skupinu žiakov z jednej školy sa uskutoční počas dvoch dní online cez platformu ZOOM. Podujatie je pre prihlásených účastníkov bezplatné a je realizované vďaka hlavnému partnerovi Fondu na podporu umenia.

V prípade záujmu nás neváhajte čo najskôr kontaktovať prostredníctvom mailovej adresy thaliateatro.art@gmail.com  Následne sa s vašou školou dohodneme na termíne dielní v apríli a máji 2021.

Tešíme sa na vás.

Názov prímateľa
Thalia Teatro

Celkový rozpočet:
3 898,00 €

Výška podpory:
3 700,00 €