Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Béla Kéler: Klavírne miniatúry

Krátky opis
Vyšlo CD Klavírne miniatúry Bélu Kélera pre štvorručný a sólový klavír, v interpretácii mladého klavírneho dua, ktoré rozšírilo databázu hudobných diel bardejovského rodáka Bélu Kélera zaznamenaných spoločnosťou Videorohaľ. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vydanie CD

Miesto konania / kraj
Bardejov / Bardejov

Termín konania
02.06.2017 - 28.02.2018

Popis projektu

CD Klavírne miniatúry obsahuje 15 skladieb – 14 tanečných foriem a jeden pochod. Osem čardášov (1-8) je v inštrumentácii pre štvorručný klavír, ostatné skladby (galop, valčík, pochod, mazur, štajerský tanec, štvorylka, polka) pre sólový klavír. Interpretmi nahrávky sú Lucia Berešová a Adam Brutovský, ktorí sa už zopár rokov zaoberajú štúdiom Kélerovej klavírnej tvorby.

Tracklist:

1.Spomienka na Bardejov, op.31

2.Čardáš kométa, op.49

3. Vrbovský čardáš, op.46

4.Tokajské kvapky, op.54

5.Čardáš kytička, op.40

6.Lúče spomienok, op.50

7.Pozdrav domovine, op.56

8. Spomienka na Sibiň, op.123

9.Sempre crescendo, op. 119

10.Valčík bardejovskej kúpeľnej sezóny

11.Mazzuchelliho pochod, op.22

12. Mazur Przemyślski, op.97

13.Radosť alpského horala, op.96

14.Konferenčná štvorylka, op.28

15.Dovidenia, op.41

Široký diapazón Kélerovej klavírnej tvorby, ktorá zahŕňa všetky jeho kompozičné obdobia, si zaslúži pokračovanie v jej zaznamenávaní na CD. Interpretácia klavírneho dua je inšpiráciou pre ďalších interpretov k objavovaniu klavírnych diel významného skladateľa 19. storočí, rodáka z Bardejova, Bélu Kélera, ktorý ovplyvňoval také osobnosti, akými boli Johannes Brahms či Anton Bruckner. Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Spoločnosť Bélu Kélera

Celkový rozpočet:
3 500,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €