Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Peter Meluzin (monografická publikácia)

Krátky opis
Monografická publikácia komplexne zhodnocujúca tvorbu popredného slovenského tvorcu mediálneho a intermediálneho umenia, konceptuálneho a akčného umelca Petra Meluzina.
Fotogaléria
Názov podujatia
Peter Meluzin (monografia)

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
01.03.2017 - 26.01.2018

Popis projektu

Diela Petra Meluzina reagujú na súčasné socio-kultúrne fenomény sprítomňované optikou každodenného života jednotlivca. Tvorba vizuálneho umelca, či už ide o príspevky do akčného umenia z osemdesiatych rokov alebo o oblasť nových médií ako objekty, inštalácie a videodiela, ktoré začal vytvárať v deväťdesiatych rokoch, odráža vplyv sociálnej reality na jedinca a jej následky, komunikované typickou dikciou umelca s prídychom humoru, irónie, sarkazmu a jedinečným talentom pre vytáranie vizuálnych i obsahových paradoxov. Obsiahla monografická publikácia sumarizuje a analyzuje jeho tvorbu v ťažiskových kategóriách: nazerá na P. Meluzina nielen ako na dôležitého priekopníka videoumenia, ale aj významného organizátora a autora akcií. Približuje tiež jeho akčno-konceptuálne realizácie a zasväcuje čitateľa aj do umelcovho obsiahleho portfólia nerealizovaných projektov. Ponúka tak pohľad na viac než tri desaťročia tvorby tohto popredného predstaviteľa slovenského súčasného umenia. Monografia je v slovenskom a anglickom jazyku, má 584 strán.

editori: Mira Sikorová-Putišová, Peter Meluzin
texty: Mira Sikorová-Putišová, Zora Rusinová, Katarína Bajcurová, Ján Kralovič
vizuálna koncepcia a layout: Peter Meluzin, Pavel Choma, Linda Kuruc Marček
ISBN: 978-80-88730-96-5
vydavateľ: © Považská galéria umenia v Žiline 2017

Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fond na podporu umenia bol hlavným partnerom projektu.

Názov prímateľa
Považská galéria umenia v Žiline

Celkový rozpočet:
14 500,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €