Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Pod lupou

Krátky opis
Thalia Teatro organizuje pre zvolenské školy tvorivé literárne workshopy. Workshopy napĺňajú vzdelávací a motivačný cieľ pri vzdelávaní literatúry. Rozvíjajú autorské schopnosti malých bádateľov. Cieľom organizátorov je priviesť deti k slovenskej literatúre a priblížiť im interaktívnou formou život významných dejateľov literatúry.
Fotogaléria
Názov podujatia
Pod lupou

Miesto konania / kraj
Zvolen / Zvolen

Termín konania
12.04.2021 - 31.05.2021

Popis projektu
Thalia Teatro pozýva všetky školy vo Zvolene, aby sa zapojili do online tvorivých literárnych workshopov. Workshopy organizujeme pre primárne pre žiakov 3. - 8. ročníka škôl v meste Zvolen. Prihláste vybraných žiakov svojej školy na jeden z workshopov zážitkovej literatúry. Workshopy prebiehajú podľa dohody so školami v priebehu celého mesiaca apríl 2021,  v prípade potreby s presahom do mája 2021. Termín je potrebné si dohodnúť s organizátorom aktivity divadlom Thalia Teatro. Prihlášky a viac informácií: thaliateatro.art@gmail.com
Žiaci zo všetkých škôl spoločne vytvoria literárnu mapu, prostredníctvom ktorej predstavia najvýznamnejšie osobnosti literatúry jednotlivých krajov Slovenska. Následne sa účastníci všetkých škôl zídu na verejnej prezentácii mapy pod názvom Literatúra pod lupou. Do projektu pozývame všetky školy vo Zvolene. Účasť je pre prihlásených žiakov bezplatná.
Realizáciu vzdelávacích aktivít v oblasti literatúry a knižnej kultúry pre Thalia Teatro podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
Thalia Teatro

Celkový rozpočet:
3 170,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €