Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2020

Krátky opis
Stanislav Bilý: L.A.P.A.J (Touch reality) Presklená virtuálna tragifraška izolovanej duše.
Fotogaléria
Názov podujatia
DKV: L.A.P.A.J (online premiéra)

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
07.04.2021

Popis projektu


Stanislav Bilý: L.A.P.A.J
(Touch reality)


Presklená virtuálna tragifraška izolovanej duše.


Rodina sa nevie prispôsobiť zmenám, ktoré sa dotkli Zeme. Predajú všetok majetok, zhromaždia všetky úspory a vydajú sa na cestu hľadania šťastia ďaleko od Zeme. Nevedia, čo presne hľadajú, ale ich presvedčenie je tak silné, že ich vystrelí priamo do kozmu. Nemajú spoločnú ideu, ale po čase zisťujú, že nedokážu pochopiť význam rozumu a citu. Pochopenie rovnováhy racionality a emocionality je náročné. Tak isto, ako na Zemi. V kozme sa však otvárajú nové možnosti. Aké sú tie možnosti nevie ani samotný Boh. Nikdy sa totiž nad tým nezamyslel.


Scenár a réžia: Stanislav Bilý


Dramaturgia: Peter Medviď


Účinkujú: Otec - Michal Novodomský, Matka - Lucia Hrašková, Dcéra - Zuzana Gibarti Dancáková, Syn - Peter Krivý


Hudobná improvizácia: Martin Husovský


Svetelný dizajn: Marcel Humeňanský


Technická spolupráca: Libor Pacek


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
67 500,00 €

Výška podpory:
55 000,00 €