Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Museum v Martine 2021

Krátky opis
21.04.2021. o 19.00. AKO SA DO HORY VOLÁ, TAK SA Z HORY OZÝVA – Online diskusia 24.04.2021. o 18.00. ZVUKÁRSKY WORKSHOP – DOMÁCE NAHRÁVANIE A ZÁKLADY PRÁCE SO ŠTÚDIOVOU TECHNIKOU 28.04.2021. o 19:00. TVORCAST: Vladimír Remeň - Online 30.04.2021. o 20.00. Martin Geišberg - Online koncert
Fotogaléria
Názov podujatia
Celomesačný program apríl

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
10.04.2021 - 30.04.2021

Popis projektu

AKO SA DO HORY VOLÁ, TAK SA Z HORY OZÝVA – Online diskusia

21.04.2021. o 19.00.

 

Pravidelne budeme debatovať o rôznych veciach s najrôznejšími ľudmi z prostredia hôr a prírody. Dozvieš sa viac o našich horách, o ľuďoch pre ktorých je les ich druhým domovom a nezabudneme ani na témy, akými sú ochrana životného prostredia a jej udržateľnosť.
Našim prvým hosťom bude Tomáš Hvizda, člen Horskej záchrannej služby so špecializáciou kynológ ktorý si v roku 2010 splnil sen a stal sa členom HZS Veľká Fatra. Porozprávame sa bližšie o jeho práci, ako postupujú pri záchranných akciách ale aj o tom ako predchádzať úrazom a na čo si dávať v horskom teréne pozor. A samozrejme bude reč aj o jeho vernom štvornohom parťákovi.
Moderuje: Niko Soldán
Rozhovor bude sprístupnený na facebookovej stránke Barmusea prostredníctvom LIVE streamu, ale aj ako podcast na Spotify.
Viac informácií o projekte nájdete na FB stránke.

 

 

ZVUKÁRSKY WORKSHOP – DOMÁCE NAHRÁVANIE A ZÁKLADY PRÁCE SO

ŠTÚDIOVOU TECHNIKOU

Online Workshop

24.04.2021. o 18.00.

 

 

Róbert Gajdoš – Je profesionálny zvukový technik, aktuálne pracuje ako osobný zvukár pre známu hudobnú skupinou Smola a Hrušky. Okrem živého zvuku sa venuje aj štúdiovému nahrávaniu vo vlastnom nahrávacom štúdiu Liptov Lab v Ružomberku. Disponuje dlhoročnými skúsenosťami s rôznymi umelcami a technikou. So svojimi poznatkami sa podelí už 24.Apríla o 18:00 v kultúrnom centre Barmuseum v Martine. Kde sa zameria na hudobníkov, v čase pandémie ktorí si chcú nahrať jednoduché demo pred samotnou návštevou nahrávacieho štúdia. Obsahom workshopu bude okrem základov práce so štúdiovou technikou aj poradenstvo a interakcia s publikom. Na záver nám odporučí jednoduché a kvalitné vybavenie pre každé domáce štúdio.
Workshop sa uskutoční online cez aplikáciu ZOOM, link vám zašleme po zaregistrovaní na vašu emailovú adresu.
Lektor: Róbert Gajdoš zvukár Smola a hrušky

 

 

 

TVORCAST: Vladimír Remeň - Online

28.04.2021. o 19:00.

 

 

 

Predstavujeme vám TVORcast!
UMELCOV
TVORCOV
A všetkých ostatních kreatívnych ľudí na jednom mieste.
V poradí už druhom TVORcaste! sa budeme rozprávať s Vladom, ktorý je konštruktérom gitarových celolampových zosilňovačov. Je vyštudovaný elektotechnik, od malička sa venuje hudbe a vystupoval v rôznych hudobných zoskupeniach. Viac o jeho práci sa dozviete v TVORcaste! spolu s Mirom Hamarom. 
Rozhovor bude sprístupnený na facebookovej stránke Barmusea prostredníctvom LIVE streamu, ale aj ako podcast na Spotify.

Názov prímateľa
Kultúrne centrum Museum o.z.

Celkový rozpočet:
11 082,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €