Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Jevginij Vodolazkin: LAURUS

Krátky opis
Laurus je nielen názov knihy, ale i meno hlavného hrdinu. Dej sa odohráva v stredoveku a to najprv na Rusi 15. storočia, ale prekračuje jej hranice. Hlavný hrdina stratí svoju životnú lásku a pri putovaní do Jeruzalema využíva svoj dar uzdravovať. Žije v čase morovej epidémie a ako liečiteľ pomáha zachraňovať ľudské životy. Čím viac sa rozdáva, tým väčšie sú jeho schopnosti...
Fotogaléria
Názov podujatia
Jevginij Vodolazkin: LAURUS

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
15.06.2017 - 15.04.2018

Popis projektu

Jevgenij Vodolazkin (1964) pôvodný povolaním filológ, patrí medzi najzaujímavejších ruských spisovateľov strednej generácie. Napísal, okrem odborných štúdií, niekoľko románov, ale najväčší úspech medzi kritikou i čitateľmi mala jeho kniha "Laurus" (Lavr), ktorú pre naše vydavateľstvo vybral znalec ruskej literatúry Valerij Kupka. Autor využíva svoje pôvodné povolanie filológa - špecialistu na stredovek a tak text knihy napísal jazykom blízkym stredovekej ruštine, takže preklad je prekladateľskou výzvou.

V Rusku, ale aj v prekladoch do kultúrnych jazykov sveta si táto kniha získala značný ohlas.

Autorské práva máme zakúpené.

Preklad publikácie Valerij Kupka. Edičná práca Ivana Kupková a Marián Andričík. Jazyková redakcia Irena Kuchárová. Ilustrácie Lucia Ondreičková. Zalomenie a dizajn knihy Marek Kianička. Tlač publikácie Tlačiarne TBB, Banská Bystrica.

Súčasťou knihy bude oznámenie o podpore FPU a logo organizácie - na prednej tirážovej strane publikácie.

Prezentácie v Prešove, Košiciach a Bratislave.

Recenzie a anotácie budú v tlačových médiách: Pravda, SME, Denník N, Knižná revue.  O knihe bude hovoriť v rozhlase (rádio Devín) prekladateľ Valerij Kupka.

Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
11 610,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €