Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nadrobené

Krátky opis
Rukopis zbierky poviedok s názvom Nadrobené debutujúceho autora Martina Hlavatého.
Fotogaléria
Názov podujatia
Nadrobené

Miesto konania / kraj
Danišovce / Spišská Nová Ves

Termín konania
01.10.2020 - 31.03.2021

Popis projektu

Debutová zbierka poviedok, v ktorej autor, Martin Hlavatý, čerpá z dôverne známeho dedinského prostredia a z poznania ľudí, ktorí v ňom žijú.

Jednotlivé príbehy, rozdelené do troch častí (V rukách, Z ulice, Jazvy), hovoria o osudoch ľudí vyšších i najnižších spoločenských vrstiev, medzi ktorými sa vyskytnú nielen postavy z miestnej oligarchie, ale aj radoví občania so svojimi snami a prehrami, dôchodcovia, alkoholici, naivní mladíci, sklamané ženy, i dievčatá žijúce z najstaršieho remesla.

Autor zachytáva osudy svojich postáv s dostatočne presvedčivou autentickosťou i mierou autorskej licencie, čím sa jeho príbehy – mnohokrát aj bizarné – stávajú uveriteľnými výpoveďami o tom, čím žije dnešná spoločnosť.

Názov prímateľa
Martin Hlavatý

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €