Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - 18. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
Literárne lekcie na podporu riešenia súťažných otázok.
Fotogaléria
Názov podujatia
Semienka v Osmijankovej literárnej záhrade

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
06.04.2021 - 30.06.2021

Popis projektu

Spoločne s deťmi budeme hľadať odpovede na mnohé otázky súvisiace so súťažnými kapsičkami. Priblížime diela slovenských autorov ako Jana Bodnárová, Štefan Moravčik, Danuša Dragulová-Faktorová, Zuzana Csontosová, Toňa Revajová, Alexandra Salmela, Krista Bendová a i.

Nazrieme do sveta jedného pavlačového domu, aby sme našli perlu v nevábnej sivej mušli,  spoločne so psíkom Marcipánom vymyslíme záchranárský plán, zahráme sa na veršopinkanie, ocitneme sa aj v koži jedináčika Denisa alebo cigánskeho chlapca Kala Danta. Všetko hravou nenútenou a príťažlivou formou.

Literárne lekcie k jednotlivým súťažným kapsičkám sa budú, vzhľadom na epidemiologickú situáciu, realizovať formou online. V prípade uvoľnenia opatrení naživo.

Prihlasujú sa jednotlivé školské kolektívy a realizujú sa prostredníctvom TEAMS, MEET, ZOOM, štúdia Streamyard alebo inou aplikáciou.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
20 200,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €