Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2020

Krátky opis
Virtuálna vernisáž kresleného humoru pre online divákov. Obrázky z Turecka, ktoré s Vami hovoria aj bez slov.
Fotogaléria
Názov podujatia
GALÉRIA KÝCHANIA MOZGU: Musa Gümüş (TR)

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
30.03.2021

Popis projektu

Virtuálna vernisáž kresleného humoru pre online divákov. Obrázky z Turecka, ktoré s Vami hovoria aj bez slov.


Musa Gümüş patrí k popredným tureckým autorom kresleného humoru a prekážkovú dráhu za smiechom začal už ako 17 ročný v časopise Girgir. Ako autor a redaktor spolupracoval Nokta, Dinozor a vystavoval aj Strasburgu pod patronátom Európskeho parlametu a v prestížnom Európskom centre kresleného humoru v Kruishoutem . Pre mladých autorov pripravil kurzy kresleného humoru a a je učiteľom na MEF Schools v Istanbule a je členom Tureckej asociácie karikaturistov.


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
67 500,00 €

Výška podpory:
55 000,00 €