Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2020

Krátky opis
Virtuálna vernisáž kresleného humoru pre online divákov. Obrázky zo Slovenska, ktoré s Vami hovoria aj bez slov.
Fotogaléria
Názov podujatia
GALÉRIA KÝCHANIA MOZGU: Slovenská 12ka

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
23.03.2021

Popis projektu
Virtuálna vernisáž kresleného humoru pre online divákov. Obrázky zo Slovenska, ktoré s Vami hovoria aj bez slov.


Autori slovenského kresleného humoru nemajú veľa príležitostí prezentácie svojej tvorby. Od roku 2017 sa realizoval projekt Cartoons Slovakia a ich tvorbu mohli diváci vidieť v Nórsku , Čiernej Hore , Ukrajine a Rusku . Výstavná kolekcia je zostavená z obrázkov 12 autorov, ktorí vystavujú svoje práce od 3.apríla do 25. mája 2021 v prestížnom Európskom centre kresleného humoru v Kruishoutem a pripravujeme výstavy aj v Iraeli a Japonsku.


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
67 500,00 €

Výška podpory:
55 000,00 €