Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Diera do sveta 2021

Krátky opis
VEDA NA SLOVENSKU - OD POCHYBNOSTI A NEDÔVERY K NÁDEJI A ZMENE? Diskutujú neurobiologička Dominika Fričová a sociológ, Miloslav Bahna.
Fotogaléria
Názov podujatia
Stav vedy na Slovensku - Od pochybnosti a nedôvery k nádeji a zmene / diskutujú D. Fričová, M. Bahna

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
11.03.2021

Popis projektu
VEDA NA SLOVENSKU - OD POCHYBNOSTI A NEDÔVERY K NÁDEJI A ZMENE?
Krízové situácie často odhaľujú existujúce slabé miesta spoločnosti. Aktuálna pandémia je záťažovým testom, ktorý sa netýka len zdravotníctva. Ukazuje, aký je význam vedy pre zvládnutie tohto druhu problémov. Nielen na Slovensku sa však ukazuje, že len veda nestačí, a dôležité je, ako jej dôverujú obyvatelia a politici. Diskusia sa bude preto zaoberať otázkami súvisiacimi s nedôverou vo vedu. Druhou nadväzujúcou témou diskusie bude aktuálny stav vedy na Slovensku, jej problémy, nedofinancovanie, úspechy ale aj dôvody zaostávania. Popri tom sa samozrejme pozrieme aj na to, ako rozpoznať čo je veda a čo je len zdanlivo vedecké. Diskutujú neurobiologička Dominika Fričová a sociológ, Miloslav Bahna.
Názov prímateľa
Diera do sveta

Celkový rozpočet:
63 000,00 €

Výška podpory:
55 000,00 €