Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ArtWife III.

Krátky opis
prednáška M. Heřmanovej
Fotogaléria
Názov podujatia
Od tradwives k mamablogerkám

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
26.02.2021

Popis projektu
Instagram je považovaný za prevažne ženskú doménu, ultrapravicová politika naopak za čiste mužský priestor. Hnutie https://www.facebook.com/hashtag/tradwives?__eep__=6&__cft__[0]=AZXCTNEUEFWRnpVfkmPRD4UeZhmc40YloBGdjPYqblHVLIo2WK_w4HlwF11LKBAb-jAFF1ZNsdHvT8XoX9mVMEdW6rQtCEDdcatIh2KgSMA-77g4KqUmoID9eyUbekLv1JA&__tn__=q" role="link" tabindex="0" style="color: var(--primary-text); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; font-weight: 600; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit;">#tradwives však ukazuje, že estetizovaný ženský svet sústredený na domácnosť, deti, krásu a hodnoty rodinného života nemusí mať k otvorene politickému aktivizmu zas tak ďaleko. Zatiaľ čo v českom i slovenskom priestore je online aktivistiek za konzervatívne, tradičné ženstvo zatiaľ len málo, v anglicky hovoriacom svete počty vyznávačiek https://www.facebook.com/hashtag/tradwives?__eep__=6&__cft__[0]=AZXCTNEUEFWRnpVfkmPRD4UeZhmc40YloBGdjPYqblHVLIo2WK_w4HlwF11LKBAb-jAFF1ZNsdHvT8XoX9mVMEdW6rQtCEDdcatIh2KgSMA-77g4KqUmoID9eyUbekLv1JA&__tn__=q" role="link" tabindex="0" style="color: var(--primary-text); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; font-weight: 600; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit;">#tradfems životného štýlu rastú. Čo vlastne tieto hashtagy znamenajú, čo s tým majú spoločné české blogy o varení a neoliberálny feminizmus?
Marie Heřmanová je sociálna antropologička a publicistka, pracuje na Sociologickom ústave Akademie věd v ČR, kde sa venuje výskumu na tému sociálnych sietí, internetu a genderových nerovností v online prostredí. Píše napríklad pre Heroine.cz alebo A2larm.cz.
Názov prímateľa
Diera do sveta

Celkový rozpočet:
8 200,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €